Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Yeniden Refah Partisi’den Köylüye Geçmiş Olsun Ziyareti

Geçtiğimiz günlerde Kestel’in köylerini

Geçtiğimiz günlerde Kestel’in köylerini etkisi altına alan dolu ve yağmur nedeni ile zarar gören çiftçilere ve mahalle sakinlerini bir ziyaret de Kestel Yeniden Refah Partisi’nden. Gözede, Alaçam, Kozluören, ve Aksu Mahallelerini ziyaret eden Yeniden Refah Partisi dolu ve sel baskınından zarar gören köylünün sıkıntılarını dinleyerek, incelemelerde bulundular.

Konuya ilişkin konuşan Kestel Yeniden Refah Partisi İlçe Başkanı Yakup Acar,”Son günlerde aralıklarla bölgemizi etkisi altına alan şiddetli yağmur Kestel’imizin dağ köylerinde şiddetli dolu ve yağmurla beraber derelerin taşmasına dolu nedeniyle de çiftçilerimizin mahsüllerinde tahribata yol açtı.Gözede, alaçam,Orhaniye Osmaniye Aksu gibi mahallelerimiz de özellikle Gözede mahallemizde böğürtlen ve kiraz gibi meyvelerde ciddi hasarlar bıraktı. Yine Aksu mahallemizde daha önce yapılan kanalizasyon ve içme suyu çalışması sırasında dar ve yetersiz bırakılan künklerin artan su sebebiyle köyün üst tarafındaki Derenin taşmasına neden olduğunu üç evinde etkilendiğini öğrendik.
Bizler de ilçe başkanlık divanlımızla beraber bu mahallelerimize geçmiş olsun ziyaretinde bulunduk. Hasarı yerinde görüp istek ve taleplerini dinledik.Son yıllarda uygulanan yanlış tarım politikaları nedeniyle çiftçilerimizin sıkıntılarını dinledik.özellikle ilaç gübre fiyatlarındaki artış akaryakıt üzerinden alınan yüksek vergiler nedeniyle mazotun pahalı olması Ve taban fiyat uygulamasındaki ürünün para etmemesi çiftçilerimizin sıkıntılarının başında geliyor.
Yeniden Refah partisi olarak bizler Milletimiz için biz varız sloganıyla Türkiye’nin en genç lideri Dr.Fatih Erbakan beyin liderliğinde iktidara gelir gelmez ilk iş olarak çiftçilerimize akaryakıt üzerinden alınan vergileri kaldıracağımızı mazotu yarıya indireceğimizi kotaların kaldırılacağını bu gibi durumlarda çiftçilerimizin zarar etmemeleri için mahsülleri Devlet tarafından alım garantisi verileceğini ,çiftçilerimizin ziraat bankasına olan faiz borçlarını sileceğimizi,faizsiz kredilerle destekleneceğini kısacası bizde maliyetler düşecek mahsüller para edecek. İnşallah en kısa zamanda geleceğiz yıllardır yüzü gülmeyen köylümüzün çiftçimizin yüzünü biz güldüreceğiz.Sadece ziyaret edip fotoğraf çektirmeyeceğiz gerekeni de yapacağız.
Aksu mahallemizde ise yapılan kanalizasyon ve alt yapının özellikle su basan bölgedeki künklerin yeniden gözden geçirilmesi gerektiğini gördük.
yaptım olduyla değil ki olmamış olsaydı köyü su basmazdı.Neredeyse her dönem kaldırım söküp taş döşeyen belediyenin yerini
Milletimiz ilk seçimde milli Görüş belediyecilik dönemlerinde efsane hizmetlere imza atan yeniden Refah partisi belediyesi ile değiştirecek.Bu bölgenin tekrar gözden geçirilmesi için ilçe başkanlığı olarak bizler takibini yapacağız. Bu vesileyle;Rabbim Ülkemizi Ve milletimizi her türlü kaza bela doğal afetlerden muhafaza eylesin inşallah”şeklinde konuştu.