Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Yeni Doğan Bebeklere İlk Hediye Kestel Belediyesinden

Kestel Belediyesi tarafından başlatılan

Kestel Belediyesi tarafından başlatılan ‘Yenidoğan Bebek’ projesi kapsamında, anne ve yeni doğan bebeklerine, içerisinde eğitim setleri ve temel ihtiyaç ürünlerinin yer aldığı çantalar hediye ediliyor.

Kestel Belediyesi, Koronavirüs salgını dolayısıyla evden çıkmaları sakıncalı olan anneleri ve yenidoğan bebekleri de bu zorlu süreçte unutmadı. ‘Yenidoğan Bebek’ projesini başlatan Kestel Belediyesi, oluşturdukları ekip ile yeni doğum yapmış olan annelerin evlerini ziyaret ederek, içerisinde eğitim setleri ve bebeklerin temel ihtiyaçlarının yer aldığı çantaları hediye ediyor. Verilen setlerin içerisinde Sakarya Üniversitesi’nin, bebeklerin gelişimini online olarak takip edecekleri bir şifre de bulunuyor.

“İYİ GÜNDE, KÖTÜ GÜNDE YANINIZDAYIZ”

Konuya ilişkin konuşan Kestel Belediye Başkanı Önder Tanır, ”İçerisinde bulunduğumuz bu zorlu süreçte, anne ve baba olmanın heyecanını yaşayan çiflerimizi unutmuyoruz. Çiftlerimizi tebrik etmek ve çocuklarının gelişimine bir nebze de olsa katkıda bulunmak için ‘Yenidoğan Bebek’ projesine başladık. Yeni doğum yapmış ailelerimizi ziyaret ederek içerisinde eğitim setleri ve bebeklerin temel ihtiyaçlarının yer aldığı çantaları hediye ediyoruz. Hemşehrilerimizle ailelerinin bir parçası olduğumuzu her fırsatta hissettirmek adına insan odaklı hizmetlerimize, iyi günde de kötü günde de devam ediyoruz.” dedi.

BEBEKLER, ÜNİVERSİTE GÖZETİMİNDE

Her gün onlarca ailenin kapısını çaldıklarını belirten Başkan Tanır, ”Bebeklerimize ve annelerimize yönelik oluşturduğumuz setlerde temel ihtiyaçların ve eğitim setlerinin yanı sıra, şifre bulunuyor. Bu şifreyle, Sakarya Üniversitesi’ndeki yetkililer, bebeklerin gelişimlerini de online olarak takip edecek. Aileler de çocuklarının gelişim süreçlerini uzman eşliğinde öğrenme şansı yakalayacak. Bu vesileyle her gün onlarca ailenin kapısını çalıyor hem hediyelerini takdim ediyoruz hem de iyi dileklerimizi iletiyoruz.” diye konuştu.