Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Türk Okçuluğunun Yeni Adresi Kestel

Kestel Belediyesi tarafından geleneksel

Kestel Belediyesi tarafından geleneksel Türk okçuluğunu tanıtmak maksadıyla açılan kursun ilk sporcuları, AK Parti Bursa Milletvekili Atilla Ödünç ve Kestel Belediye Başkanı Önder Tanır oldu.

Kestel Belediyesi tarafından 9 yaşın üzerindeki her yaş grubu için başlatılan geleneksel Türk okçuluğu kursu, ilçede yaşayanlar tarafından büyük ilgi görürken, kursun ilk sporcuları ise AK Parti Bursa Milletvekili Atilla Ödünç, Kaymakam Ahmet Karakaya, Kestel Belediye Başkanı Önder Tanır ve Kestel Devlet Hastanesi Başhekimi Dr. Murat Ersal oldu. 15 Temmuz Kapalı Spor Salonu’nda gerçekleşen antrenmanda, okçuluğun temel kuralları ve püf noktaları, profesyonel eğitmenler eşliğinde anlatıldı.

Geleneksel okçuluğun her yaştan insanın yapabileceği bir spor olduğunu belirten Kestel Belediye Başkanı Önder Tanır, ‘’Kestel Belediyesi olarak böylesine önemli olan bu ata sporumuzu ilçemize kazandırdığımız için mutlu ve gururluyuz. Kursumuzun duyurusunu yapmamızın ardından yoğun bir ilgi ve merak ile karşılaştık. Anladık ki gençlerimizin bu ata sporuna ilgisi her geçen gün artıyor. Bizlerde bu kurstan faydalanmak ve ‘Ya Hak’ nidalarıyla hedefleri vurmak için, kursun ilk sporcuları olduk. Milletvekilimiz, Kaymakamımız ve Başhekimimiz ile birlikte, eğitimlerimizi aldık ve hedefleri vurmaya başladık. Kestel Belediyesi olarak yetenekli sporcuların keşfedilmesi ve ilçemizin spor faaliyetleri ile anılması, bizler için çok önemli. Geleneksek Türk Okçuluğu kursumuz ile bünyemizde bulunan spor dallarına bir yenisini daha eklemiş olduk. Turizm ve üretim ile anılan ilçemiz, en kısa sürede sporunda merkezi haline gelecek.’’ dedi.

‘’Türk Okçuluğu Geçmiş İle Bağ Kurabilme Yeteneğidir’’

Okçuluk sporunun yeni adresinin Kestel olacağını belirten AK Parti Bursa Milletvekili Atilla Ödünç, “Tarihin köklerine indikçe karşınıza Payitaht Bursa çıkar. Bursa’dan bahsederken Selçukludan, Osmanlı’dan da öncesine inmek gerekiyor. Tarihinde birçok medeniyet barındıran Bursa, özellikle kültürel ve sportif faaliyetlerde de tarihe öncülük etmiştir. Bugün Kestel Belediyemizin hayata geçirdiği ve ilk oku atma şerefini bizlere verdiği Okçuluk Spor Eğitimleri yarını görebilmek, dün ile bağ kurabilme yeteneğidir. Sayın Önder Tanır Başkanımız, Okçuluk sporunun gelişmesi için Kestel Belediyesi’nde adeta bir yetenek üs kurmuş. İnanıyorum ki, birkaç yıl içerisinde doğa güzellikleri ile Bursa’nın incisi olan Kestel, Okçuluk sporunun da yeni adresi olacak. Sayın Önder Tanır başta olmak üzere tüm sporcularımıza ve emektar yüreklere teşekkür ediyorum” diye konuştu.