Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Türk Kızılay 152 Yaşında

TÜRK KIZILAY 152 YAŞINDA

TÜRK KIZILAY 152 YAŞINDA

Türk Kızılay Bursa Şube Yönetimi, Türk Kızılay’ın 152. Kuruluş yıldönümünde Türk Kızılay Bursa Şube Onursal Başkanı, Bursa Valisi Yakup Canbolat’ı ziyaret etti.

Türk Kızılay Bursa Şube Yönetimi, Türk Kızılay Bursa Şubesi Onursal Başkanı, Bursa Valisi Yakup Canbolat’ı ziyaret etti. Türk Kızılay Bursa Şube Başkanı Davut Gürkan’ın nezaretinde gerçekleşen ziyarete Osmangazi Şube Başkanı Halil Atalay, Yıldırım Şube Başkanı Aykan ve Bursa Şube Yönetim Kurulu Üyeleri de katıldı.

Ziyarette konuşan Bursa Valisi Yakup Canbolat, sözlerine ziyaretten dolayı duyduğu memnuniyeti dile getirerek başladı. Türk Kızılay’ın kuruluşundan bugüne yurtiçinde ve yurtdışında gerçekleştirdiği yardım faaliyetleriyle merhamete dayalı kültürümüzden aldığı güçle dünyanın birçok farklı bölgesindeki mazlumlara umut olarak, ülkemizin en köklü ve örnek kurumlarından biri olarak günümüze kadar geldiğini söyledi. Vali Canbolat, pandemi ile mücadele günlerinde de bağışseverlerin destekleri ile gerçekleştirdiği yardım çalışmalarıyla umut ve moral kaynağı olan Türk Kızılay ve Bursa Şubesi’nin faaliyetlerini takdirle yakından takıp ettiğini belirtti. Vali Yakup Canbolat, Türk Kızılay’ın merhamet elini güçlendiren tüm hayırseverler ve gönüllülere teşekkür etti.

Türk Kızılay Bursa Şube Başkanı Davut Gürkan ise, 152 yıllık merhamet çınarı Türk Kızılay bünyesinde görev yapmaktan dolayı duydukları gururu dile getirdi. Davut Gürkan, gücünü hayırseverler ve gönüllülerinden alan bu iyilik hareketinin, kara gün dostu olan, umut veren organizasyon yapısı ile yalnızca ülkemizde değil dünyanın bir çok köşesinde ihtiyaç sahiplerinin yanında olduğunu belirtti. Türkiye’nin gözbebeği kurumlarından olan Türk Kızılay’ın kuruluşundan bu yana hayırseverlerden aldığı gücüne güç katacak çalışmalara imza atmak için çabaladıklarını belirten Davut Gürkan, Türk Kızılay’ın merhamet eline destek veren herkese teşekkür etti.