Kestel'in Tarafsız Haber Sitesi
Kestel Online web sitemize hoş geldiniz..

 • DOLAR
  19,05
  %0,04
 • EURO
  20,73
  %0,28
 • ALTIN
  1,22
  %1,67
 • BIST
  5,061
  %1,22
Süs Bitkileri Sektöründe Sevgililer Günü Hareketliliği

Süs Bitkileri Sektöründe Sevgililer Günü Hareketliliği

Süs Bitkileri Üreticileri Alt Birliği (SÜSBİR) Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Dündar, Sevgililer Günü dolayısıyla sektörde hareketlilik yaşandığını kaydetti.

Yaklaşan Sevgililer Günü öncesinde süs bitkileri sektöründe hareketli günler yaşanıyor. SÜSBİR Başkanı Ahmet Dündar, Sevgililer Gününün sektör için önemine işaret etti. Dündar, Sevgililer Günü öncesinde üreticisinden perakendecisine kadar bütün sektörde hareketlenme meydana geldiğini kaydetti. Dündar, Sevgililer Gününde özellikle gülün tercih edildiğini belirterek, “Bir yıl boyunca Sevgililer Günü, Anneler Günü, Kadınlar Günü, Öğretmenler Günü; bunların tamamı sektör için önemli günler. Beklentilerin yüksek olduğu günler. Özellikle Sevgililer Gününde gül bu işin lokomotifi. Yine çiçekli saksılı bitkilerimiz, orkideler var. Yine ismini sıralayabileceğimiz onlarca çeşidimiz var. Bunların tamamı Sevgililer Gününde yerine ulaşmayı bekliyor. Bu sektörden ekmek yiyen kişilerin kazanç beklediği bir gün. Sevgililer Gününü biz böyle değerlendiriyoruz” ifadesini kullandı.

Dündar, saksılı çiçeklerde ise Yalova, Mersin, Antalya, İzmir ve Muğla’da üretimin yoğun olduğuna dikkati çekti. Dündar, çiçek satışı yapan esnafların 14 Şubatta evlere servis yapabilme imkanı sağlandığı için İçişleri Bakanlığı’na teşekkür etti. Dündar, Sevgililer Gününde en çok talep gören gülün 15 ilâ 25 lira arasında alıcıya ulaşacağını sözlerine ekledi.

Kaynak:İHA

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?