Kestel'in Tarafsız Haber Sitesi
Kestel Online web sitemize hoş geldiniz..

 • DOLAR
  19,05
  %0,13
 • EURO
  20,50
  %-0,63
 • ALTIN
  1,21
  %-0,66
 • BIST
  5,031
  %-0,59
Sel Felaketinin Yaraları Sarılmaya Devam Ediliyor

Sel Felaketinin Yaraları Sarılmaya Devam Ediliyor

Kestel Belediyesi, geçtiğimiz günlerde yaşanan sel felaketinin yaralarını sarmaya devam ediyor.

Sel afeti sebebiyle mobilyaları ve beyaz eşyaları kullanılamaz hale gelen vatandaşlara, hayırsever iş insanların ve sivil toplum kuruluşlarının destekleriyle alınan mobilyaları ve beyaz eşyaları teslim edildi.

Kestel’in Dudaklı, Kayacık, Narlıdere, Aksu ve komşu mahallelerinde etkisini gösteren sel felaketinin yaraları, Kestel Belediyesi ekipleri, hayırsever iş insanları ve sivil toplum kuruluşları tarafından sarılmaya devam ediyor. Afetin yaşandığı ilk andan itibaren bölgedeki çalışmalarını aralıksız sürdüren Kestel Belediyesi, sel sebebiyle eşyaları ve kıyafetleri kullanılamaz hale gelen vatandaşların mağduriyetlerini gideriyor. Kestel Belediyesi bünyesindeki ‘Beyaz Masa’ ekibinin, vatandaşların taleplerini ve ihtiyaçlarını tespit etmesiyle, ekipler yardım seferberliği için harekete geçti. Hayırsever iş insanları ve sivil toplum kuruluşlarının destekleriyle alınan mobilya ve beyaz eşyalar, sel mağduru vatandaşlara eksiksiz bir şekilde teslim edildi.

Eşya dağıtımına katılarak vatandaşlarla bir araya gelen Kestel Belediye Başkanı Önder Tanır, ‘’ İlçemizde yaşanan üzücü sel afetinin ardından hızlı bir şekilde bakım, onarım ve hasar tespit çalışmalarına başlamıştık. Özellikte Dudaklı bölgemizde çok ciddi bir hasar vardı. Ancak yoğun çalışmayla beraber eski haline döndü diyebiliriz. Sel sebebiyle eşyaları, mobilyaları ve beyaz eşyaları kullanılmaz hale gelen vatandaşlarımızı tespit etmiştik. Bu tespitlerimizin sonucunda, hayırsever iş insanlarımızın, sivil toplum kuruluşlarımızın ve devletimizin destekleriyle, beyaz eşya ve mobilya temini yaptık. Bugünde bu eşyaları, vatandaşlarımızın ihtiyaçları doğrultusunda dağıtımını gerçekleştiriyoruz. Emeği geçen herkesten razı olsun. Allah, bir daha böyle bir felaketi yaşatmasın inşallah. ‘’ dedi.

Kestel Belediye Başkan Yardımcısı Hasan Aras ise, ‘’Sel afetinin yaşandığı ilk günden itibaren, Kestel Belediyesi olarak hızlıca bölgeye intikal ettik. Kurtarma çalışmaları, yol açma çalışmaları, enkaz kaldırma çalışmalarının ardından hasar tespit çalışmalarını tamamladık. Sel sebebiyle mağdur olan vatandaşlarımızın ihtiyaçlarını gidererek, bu bölgelerdeki hayatı normalleştirmeyi başardık. Şuanda vatandaşlarımızın beyaz eşya ve mobilya ihtiyaçlarını tamamladık. Bu çalışmada katkısı olan tüm iş insanlarımıza, sivil toplum kuruluşlarımıza teşekkürlerimizi sunuyorum.’’ diye konuştu.

AK Parti Kestel ilçe teşkilatı olarak mağdur vatandaşların yanlarında olduklarını belirten AK Parti Kestel İlçe Başkan Vekili Osman Ulutaş, ‘’Bakanlarımız, milletvekillerimiz, il ve ilçe yöneticilerimiz ile birlikte sel afetinin yaşandığı bölgeye ulaşmıştık. Kurtarma çalışmalarının takibinden sonra hasar tespit çalışmaları gerçekleştirdik. Devletimizin imkanlarıyla evleri zarar gören vatandaşlarımızın tadilat ve tamirat çalışmaları tamamlandı. Şimdi ise zarar gören mobilyaları ve beyaz eşyaları, yenileniyor. Allah emeği geçen herkesten razı olsun.’’ Dedi.

Fetih-Der Bursa Şube Başkan Vekili Sercan Bakır ise, ‘’Bizi biz yapan en büyük değerlerimizden birisi, düşenin yardımına koşmaktır. Bizlerde Fetih-Der olarak bu bölgeye yaşanan sel afetine duyarsız kalmadık. İlk andan itibaren vatandaşlarımızın yanında olduk. Bugünde mağdur vatandaşlarımız için temin ettiğimiz beyaz eşyaları ulaştırıyoruz. Destek olan herkesten Allah razı olsun’’ diye konuştu.

 

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?