Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

MHP Gürsu İlçe Başkanlığı Pazarlarda Maske Dağıttı

Milliyetçi Hareket Partisi Gürsu

Milliyetçi Hareket Partisi Gürsu İlçe Başkanı M. Tahir Akdağ ve yönetimi Gürsu’daki pazarları dolaşıp maske dağıtımı yaptı.

Vatandaşların büyük beğenisini toplayan maske dağıtımının yanı sıra salgına karşı tedbirli olunması konusunda uyarılarda bulunuldu.

Konuya ilgili konuşan Milliyetçi Hareket Partisi Gürsu İlçe Başkanı M. Tahir AKDAĞ, “Öncelikle sonuna yaklaştığımız Ramazan-ı Şerifinizi bir kez daha gönülden tebrik ediyorum. Rabbimden Ramazan Ayının hayrını, bereketini ve rahmetini üzerimizden eksik etmemesini diliyorum. Önümüzdeki günler içinde saklı olan ve bin aydan daha hayırlı olduğu müjdelenen Kadir gecenizi de şimdiden tebrik ediyorum.
Ülkemizin içinden geçtiği şu zor günlerde Covid-19 pandemisinin her geçen gün etkisini azalttığı görülmektedir. Yeni vaka sayısı ve yoğun bakım hasta sayımız gün gün düşmektedir. Umudumuz bayrama girerken tamamen bu hastalıktan kurtulmamızdır. Türkiye bu badireden kurtulacaktır. Yeter ki hep beraber alınan tedbirlere uyalım.Devletimiz vatandaşlarımız için alınması gereken bütün önlemleri almaktadır. Bizlerinde vatandaş olarak görevimiz, uyulması şart olan kuralları harfiyen yerine getirmektir.
Yüce Rabbimiz sağlığımızı korumamız için bizlere şöyle buyurmuştur; “Sonra da sıhhat nimetinden mutlaka sorguya çekileceksiniz.” Sağlığımızı korumak hem dünyevi hem de uhrevi görevlerimiz arasındadır.
Liderimiz Devlet Bahçeli’nin dediği gibi evde kalmak, solunum cihazına bağlı olarak hastanede yatmaktan çok daha iyidir. Bu zamana kadar göstermiş olduğumuz şuurlu duruşu korumak zorundayız. Virüsün tehlikelerini hesap etmeden, bulaşıcılık özelliğini ciddiye almadan toplumsal hayatın içine telaşla karışmak, çağrı ve uyarılara yüz çevirmek bilinmelidir ki bir vebaldir.
MHP Gürsu İlçe Başkanlığı olarak bu dönemde halkımızın yanında olduğumuzun bilinmesini isterim. Halkımızın sağlığı adına Gürsu da ki pazar yerlerinde maske dağıtımı yaptık ve yapmaya da devam edeceğiz. Tek bir nefesin dahi kıymetini bilmemiz gerekir. Şeyh Edebali, Osman Gazi’ye; “İnsanı yaşat ki devlet yaşasın” diyerek, devlet insan ilişkisinin temelini atmıştır. Bizde bu prensibi kendimize şiar edinmiş durumdayız. Allah yar ve yardımcımız olsun.” diye konuştu.