Kestel'in Tarafsız Haber Sitesi
Kestel Online web sitemize hoş geldiniz..

 • DOLAR
  19,05
  %0,13
 • EURO
  20,50
  %-0,63
 • ALTIN
  1,21
  %-0,66
 • BIST
  5,031
  %-0,59
Kestel’de Yıpranan Bank ve Masalar, Yeniden Hayat Buluyor

Kestel’de Yıpranan Bank ve Masalar, Yeniden Hayat Buluyor

Kestel Belediyesi, ilçe genelinde eskiyen ve yıpranan bankları, belediye atölyesinde onarıp, vatandaşların hizmetine sunuyor.

Yılın ilk 8 ayında 226 bank ve piknik masasını geri dönüştürerek hayata kazandıran Kestel Belediyesi, yıl sonuna kadar 500 bank ve piknik masasını yenilemeyi hedefliyor.

Kestel Belediyesi, ilçe genelindeki park, bahçe, okul, meydan ve yürüyüş yollarında çevre düzenlemesi, yenileme, bakım ve onarım çalışmalarına aralıksız devam ediyor. Çalışmalar kapsamında eskiyen, yıpranan ve kırılan banklar, belediye atölyesinde işlemden geçerek, yenileniyor. Geri dönüştürülerek vatandaşların hizmetine sunulan bankların, gelen taleplere göre okul, cami, park ve sokaklara montajları geçekleştiriliyor. 2020 yılının ilk 8 ayında toplamda 226 bank ve piknik masasını geri dönüştürerek hayata kazandıran Kestel Belediyesi, yıl sonuna kadar bu sayıyı 500’e yükseltmeyi hedefliyor.

Kestel Belediyesi olarak, gelecek nesillerin emaneti olan çevre ve doğaya karşı son derece duyarlı olduklarını ifade eden Belediye Başkanı Önder Tanır, ‘’İlçemizdeki eskiyen, yıpranan veya kırılan bankları belediye bünyemizde yer alan atölyemizde, işlerinde profesyonel çalışma arkadaşlarımız tarafından yenileyerek yeniden hayata kazandırıyoruz. Atıl durumdaki malzemeleri değerlendirerek, hem geri dönüşüme katkı sağlıyor hem de büyük oranda israfın önüne geçmiş oluyoruz. Atölyemizde yoğun bir çalışma var, ekiplerimiz ilçemizin güzelliği ve estetiği için canla başla çalışıyor. Şu anda 226 bank ve piknik masası hayata kazandırıldı. Yoğun bir tempoyla, bu sayısı 500’e çıkarmayı hedefliyoruz.’’ diye konuştu.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?