Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Kestel’de Yılbaşı Öncesi Hijyen ve Fiyat Denetimi

Kestel Belediyesi Zabıta Müdürlüğü

Kestel Belediyesi Zabıta Müdürlüğü Ekipleri, yeni yıl öncesi denetimlerini sıklaştırdı.


Yeni yıla sayılı günler kala çalışmalarına hız veren Kestel Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri, ilçe genelinde güvenilir gıda kontrolleri ve fahiş fiyat denetimlerini artırdı.

Kestel Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri vatandaşların yoğun olarak kullandığı market, kuruyemiş dükkanları, fırın ve pastanelerde hijyen belgesi, iş yeri açma belgesi, bone-önlük kullanımı ve genel kılık kıyafet kriterlerine uyulup uyulmadığını kontrol etti.  İşletmelerin mutfak ve yiyecek bölümleri, imalathanelerdeki hijyen durumu özenle kontrol edilirken, eksiği olan iş yerlerine mevzuat gereği yerine getirilmesi gereken koşullar hakkında bilgilendirme yapıldı.

Zabıta ekipleri hijyen denetiminin yanı sıra fiyat-etiket uygunluğu hususunda da çok titiz davrandı. Gıda ürünlerinin üretim yeri, vergiler dahil satış fiyatı, birim fiyatı ile bu fiyatların uygulanmaya başladığı tarihin etiketlerde yer alıp almadığını ve dolar kurundaki düşüşün fiyatlara yansıtılıp, yansıtılmadığı da denetlendi.

Gıda üretimi ve satışı yapan iş yerlerine,  ürünlerin fiyat tarifesi, gramaj, hijyen kuralları, reyon etiket fiyatı ile kasa fiyatı uyumu hususunda bilgilendirme yapan ekipler, gerekli koşullara sahip olmayan veya eksiklikleri bulunan iş yerlerine idari yaptırım ve uyarılarda bulundu.