Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Kestel’de Tüm Okullar ‘Okulum Temiz’ Belgesi Aldı

Milli Eğitim Bakanlığı ile

Milli Eğitim Bakanlığı ile Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı arasında imzalanan “Eğitim Kurumlarında Hijyen Şartlarının Geliştirilmesi ve Enfeksiyonu Önleme İş Birliği Protokolü” kapsamında pandemi döneminde tüm okullarda uygulanması koşulu ile TSE (Türk Standartları Enstitüsü) tarafından bir standart geliştirildi. Bu standart Kestel’de ki  da tüm okullarda uygulanmaya başladı.

2020-2021 Eğitim Öğretim yılında eğitim kurumlarında hijyen standartlarının geliştirilmesi ve enfeksiyon önleme kontrol kılavuzuna göre belirlenen şartları yerine getiren okullara ‘Okulum Temiz’ belgesi verildi.

Bursa İl Milli Eğitim Müdürlüğünce görevlendirilen hijyen tetkik görevlilerince Kestel’imizdeki okullarda yapılan denetimlerde temizlik ve hijyen kurallarına uyulup uyulmadığına bakılırken pandemi nedeniyle belirlenen 250’ye yakın kriterin de sağlanıp sağlanmadığı kontrol edildi.

Kestel’de denetim yapılan tüm okullar (31 Okul ve Kurum) “Okulum Temiz” belgesi almaya hak kazandı.

Okulum Temiz Belgesi almaya hak kazanan okul ve kurumlara belgeleri, İlçe Milli Eğitim Müdürü Cengiz Uç tarafından verildi. Tüm okul ve kurumlarımızın “Okulum Temiz Belgesi” almaya hak kazanmalarından dolayı memnuniyetini ifade eden Müdürümüz Cengiz Uç, okul müdürlerine çalışmalarından dolayı teşekkür etti.