Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Kestel’de Okul-Sanayi İşbirliği Protokolü İmzalandı

Kestel İlçe Milli Eğitim

Kestel İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ve Kestel Organize Sanayi Bölgesi (KOSAB) arasında okul-sanayi işbirliğini geliştirmek ve kalifiye insan gücü yetiştirmek amacıyla “Okul-Sanayi İşbirliği Protokolü” imzalandı.

Protokol imza törenine, Kestel Kaymakamı Ahmet Karakaya, İlçe Milli Eğitim Müdürü Cengiz Uç, şube müdürü Hakan Kırçıl, Bursa Çimento Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Müdürü Bekir Aktaş ve Kestel Organize Sanayi Bölgesi Yönetim Kurulu Başkanı Cem Hısımcıl’ın katılımları ile “Okul Sanayi İşbirliği” protokolü imzalandı.

İmzalanan protokol hakkında konuşan Bursa Çimento Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Müdürü Bekir Aktaş,  “Okul – sanayi işbirliği çerçevesinde KOSAB ile okulumuz arasında işbirliği protokolü imzalanmıştır. Mesleki eğitimin geliştirilmesi ve teşvik edilmesi ile imzalanan protokolde 30 öğrenciye 3 yıl boyunca burs, eğitim ortamlarının ve laboratuvarlarının iyileştirilmesi, istihdama yönelik işletmede beceri eğitimi desteği, öğrenci ve öğretmenlere mesleki eğitim çalışmaları yer almaktadır. Protokolün imzalanmasında yoğun emekleri olan Kestel Kaymakamı Ahmet Karakaya ‘ya, Kosab yönetim kurulu başkanı Cem Hısımcıl’ a ve yönetim kurulu üyelerine, İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Cengiz Uç, a, Şube Müdürümüz Hakan Kırçıl ‘a okulum ve şahsım adına teşekkür ederim” dedi.