Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Kestel’de ‘Evde Kal, Kitapsız Kalma’ Etkinliği Kazandırıyor

Kestel Belediyesi, Koronavirüs ile

Kestel Belediyesi, Koronavirüs ile mücadele sürecinde genel tedbirlerle beraber sosyal hayatı destekleyen etkinlikler ile internet üzerinden evlere ulaşmaya devam ediyor. Belediyenin, sosyal medya hesaplarında başlattığı ‘Evde Kal, Kitapsız Kalma’ etkinliği büyük ilgi toplarken, yüzlerce eser, kitapseverlere hediye ediliyor.

Kestel Belediyesi’nin evlerinde kalan vatandaşları desteklemek için başlattığı ‘Evde Kal, Kitapsız Kalma’ etkinliği, yoğun ilgi görüyor. Kestel Belediyesi ve Belediye Başkanı Önder Tanır’ın sosyal medya hesaplarında başlatılan etkinlik, hem eğlendiriyor hem de kitap severleri, istedikleri eserlerle buluşturuyor.

Konuya ilişkin konuşan Kestel Belediye Başkanı Önder Tanır, ”Koronavirüs salgını ile mücadelemiz tüm hızıyla devam ediyor. Aynı zamanda hemşehrilerimizin evlerinde daha iyi vakit geçirmesi için, etkinliklerimizi tüm internet mecraları ile evlere taşımaya devam ediyoruz. Evlerinde kalan vatandaşlarımızı bir nebze olsun eğlendirmek ve kitap okumaya teşvik etmek amacıyla böyle bir etkinlik oluşturduk. Sosyal medyada paylaştığımız oyun ekranında, tüm kitapları durdurabilen kişiler arasında çekiliş yapıyoruz. Çekilişte isimleri çıkan kişilere, istedikleri kitapları hediye ediyoruz. Vatandaşlarımızın etkinliğimize katılması bizleri mutlu ediyor. Bizlerde onları okumaya teşvik ediyoruz. Salgın süresince, bu etkinliğimizi her hafta tekrarlayacağız.” diye konuştu.