Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Kestel’de Boş Kalan Sokaklar ve Caddeler Dezenfekte Ediliyor

Koronavirüsle mücadele kapsamında sokağa

Koronavirüsle mücadele kapsamında sokağa çıkma yasağının ilan edilmesiyle birlikte Kestel’de caddeler ve sokaklar boş kaldı. Kestel Belediyesi ekipleri de boş kalan caddeleri ve sokakları dezenfekte etti.

Koronavirüsle mücadele kapsamında 30 büyük il ve Zonguldak’ta haftasonu sokağa çıkma yasağının ilan edilmesiyle Bursa’nın Kestel ilçesindeki cadde ve sokaklar da boş kaldı. Kestel Belediyesi ekipleri, boş kalan sokak, cadde ve meydanlarda dezenfekte ve ilaçlama çalışmalarını arttırdı. Ekiplerin, 24 saat boyunca ilçedeki sterilizasyon çalışmalarını sürdüreceği belirtildi. Belediye Başkanı Önder Tanır ise dezenfekte ve ilaçlama çalışmalarını yakından inceledi.
Konuya ilişkin konuşan Başkan Tanır, ”Bakanlığımızın almış olduğu sokağa çıkma yasağı kararına Kestel ilçemiz uymuş durumda. Bizlerde Kestel Belediyesi olarak, vatandaşlarımızın sağlığı ve hijyeni  için, çalışmalarımıza ara vermiyoruz. Boş kalan sokak, cadde, kaldırım ve meydanlarımızı, dezenfekte ediyor ve yıkıyoruz. İlçemizdeki bu çalışmalar, virüs salgını sonlanana kadar devam edecektir. Sokağa çıkma yasağının bitmesiyle, yine vatandaşlarımız zorunlu olmadıkça sokağa çıkmasın, çıkmak zorunda ise hijyen ve  sosyal  mesafe kurallarına dikkat etsin. Birlikte mücadelemiz ile bu salgının üstesinden geleceğiz” diye konuştu.