Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Kestel’de 12 Mart İstiklal Marşı’nın kabulü ve Mehmet Akif Ersoy’u Anma Programı Düzenlendi

Kestel’de Şehit Polis İsmail

Kestel’de Şehit Polis İsmail Özbek Ortaokulu, 12 Mart İstiklal Marşı’nın kabulü ve Mehmet Akif Ersoy’u anma programı düzenledi.

Programda istiklal marşının kabulü ile ilgili kısa film, Mehmet Akif’in hayatını anlatan slayt gösterisi ve öğrenciler tarafından “Milli Şairimiz Mehmet Akif” adlı oratoryo düzenlendi.
Anma programına Kestel Kaymakamı Ahmet Karakaya, Belediye başkanı Önder Tanır ve Kestel protokolu katıldı.


Programda konuşan okul müdürü Ergin Kırbıyık; İstiklal marşı’nı anlayabilmek ve onun ruhunu kavrayabilmek için, öncelikle Mehmet Akif Ersoy’u çok iyi tanımak, onun tüm benliğinde muhafaza ettiği “vatan sevgisini, milli mücadele ruhunu, Allah inancını” bilmek ve bu yüce duygularla ortaya çıkan vatan,millet ve hürriyet sevdasını damarlarımızda dolaşan o asil kanda hissetmemiz gerekir.
tüm bu duyguları iliklerimize kadar hissederek “arkadaş! yurdumu alçaklara uğratma, sakın! siper et gövdeni,dursun bu hayasızca akın.” mısralarındaki vatan, millet ve hürriyet uğruna göğsünü siper edecek vatandaşlar olmamız gerekmektedir.
işte hepimiz bu yönleriyle Mehmet Akif’i tanır ve istiklal marşı!nın ruhunu tüm benliğimizde hissedersek, istiklal sevdalısı bir milletin fertleri olarak Dünya milletler tarihindeki şanlı yerimizi muhafaza etmiş oluruz.Bu duygu ve düşüncelerle Vatan millet ve hürriyet sevdalısı olan ve” Allah bu millete bir daha istiklal marşı yazdırmasın” diyen milli şairimiz Mehmet Akif Ersoy’u aziz vatanımız ve şanlı bayrağımız için şehit olanları rahmetle anıyorum” dedi.

İstiklal Marşı’nı Güzel Okuma ve kompozisyon yarışmalarında dereceye giren öğrencilere, Kaymakam Karakaya, Belediye Başkanı Tanır ve Siyasi Parti Başkanları tarafından günün anlam ve önemini taşıyan hediyeler verildi.

      

Programın ardından öğrenciler tarafından, günün anlam ve önemini anlatan resimlerden oluşan sergi de büyük beğeni topladı.