Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Kestel, Kültür ve Sanat’ın Merkezi Olacak

Kestel Belediyesi tarafından hayata

Kestel Belediyesi tarafından hayata geçirilen ‘Kültür ve Sanat Akademisi yoğun katılım ile pandemi koşullarına uygun biçimde başladı.

Öğrenciler, Akademide usta eğitmenler eşliğinde, tiyatrodan halk danslarına, gitardan keman eğitimlerine kadar bir çok alanda kendilerini geliştirebilecek.


Kestel Belediyesi ‘Kültür ve Sanat Akademisi’ yoğun katılım ile açıldı. Kestel Kültür Merkezi’nde pandemi koşullarına uygun şekilde gerçekleşecek olan Akademide, Halk Dansları, Tiyatro-Drama, Bağlama, Gitar ve Keman Kursları yer alıyor.

Kestellilere yeteneklerini keşfetme ve becerilerini geliştirme imkanı sunmak amacı ile başlayan akademinin ilk dersi, Kestel Belediye Başkanı Önder Tanır’ın katılımıyla gerçekleşti.

Tüm branşlardaki eğitimleri gezen Başkan Tanır, öğrenciler ile sohbet gerçekleştirdi. Konuya ilişkin konuşan Başkan Tanır, ‘’ Hep birlikte özlediğimiz, daha serbest ve faaliyetlerin daha rahat bir şekilde yapılacağı döneme adım adım girmiş bulunuyoruz. Maske, mesafe ve temizlik kurallarıyla gelmiş olduğumuz bu noktada, bugün itibariyle Kestel Belediyesi Kültür ve Sanat Akademisi’nin açılışını gerçekleştirdik. Şuan gençlerimizin, çocuklarımızın çalışmalarını gözlemliyoruz. Halk danslarından, tiyatroya, enstrümental kurslarımızdan dramaya kadar bir çok alanda kurslarımız başladı. Gençlerimizin yoğun ilgisiyle karşılaştık. Her yaştan insanlarımızın bu tür etkinliklere katılmalarını, fiziksel olarak sağlığımızın korunmasının yanında ruhsal olarak da sağlığımızın korunmasında büyük önem taşıdığını belirtmek istiyorum. Kurslarımızın ilçemize, gençlerimize ve çocuklarımıza hayırlı olmasını diliyorum.’’ diye konuştu.