Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Kestel Kaymakamı ve Ahmet Karakaya’dan Kurban Bayramı Mesajı

Kestel Kaymakamı ve Ahmet

Kestel Kaymakamı ve Ahmet Karakaya, Kurban Bayramı münasebetiyle bir kutlama mesajı yayımladı.

Kaymakam Karakaya yayınladığı mesajda “Bayramlar, insanlar arasındaki karşılıklı sevgi ve saygının perçinlendiği, insanların birbirleriyle olan dargınlıklarını unuttukları, barıştıkları, kardeşçe kucaklaştıkları, milli ve dini duyguların, inançların, örf ve adetlerin uygulanıp sergilendiği, bir toplumda millet olma şuurunun şekillendiği, kuvvetlendiği günlerdir.
Ancak ülkemizi ve tüm dünyayı etkisi altına alan Covid-19 salgını nedeniyle bayram sevincimizi kucaklaşarak değil, iletişim araçlarını kullanarak paylaşmaya özen göstermeliyiz. Ayrıca Kurban ibadetimizi gerçekleştirirken gerekli tüm tedbirleri almayı ihmal etmemeliyiz. Bu bayramda kısıtlama olmaması bizim rehavete kapılıp kuralları ihlal etmemize sebep olmamalı.
Bayramların getirdiği huzur ve kardeşlik ortamında, aynı kaderi paylaşmanın bilinciyle sevinçte ve kederde tek vücut olmuş ve yüz yıllardır karşılaştığı badireleri birlikte aşarak, bu güzel coğrafyada kardeşçe bir arada yaşamayı başarmış yüce milletimiz, içinden geçmekte olduğumuz bu zorlu dönemi de milli birlik ve bütünlük içerisinde aşacaktır.
Bu duygu ve düşüncelerle; Yüce Rabbimizin müjdesi olan Kurban Bayramının rahmet ve bereketinin, sıkıntılarımızdan kurtuluşumuza vesile olmasını temenni ediyor, başta şehit yakınlarımız ve gazilerimiz olmak üzere herkesin mübarek Kurban Bayramını kutluyor, hayırlara vesile olmasını cenab-ı Allah’ tan niyaz ediyorum.”dedi.