Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir
Bursa

Kestel İyi Parti ve Chp’den Ortak Basın Açıklaması

VİDEOYU PAYLAŞ

Kestel İyi Parti ve CHP, meydan da kurulan yöresel lezzetler stantları ve yoğun yağmur sebebiyle çeşmelerden akan çamurlu su ile alakalı ortaklaşa basın açıklaması düzenledi.

İyi Parti İlçe Başkanı Emin Elüstü, Kestel Cumhuriyet meydanında CHP Kestel ilçe başkanlığı ile ortaklaşa düzenledikleri basın açıklamasında Elüstü,  “ilçemizde şuan bulunduğumuz meydanda, yöresel ürünlerin sergilenmesi ve satılması hususunda kurulan çadırlara karşı olduğumuzu belirtmek isteriz.Kestel’imizin ve hatta bütün dünyanın sorunu olan covit-19 ile mücadele nasıl ederiz, nasıl kurallar almalıyız. Hatta sayın sağlık bakanımızın her gün dile getirdiği maske-mesafe-temizlik demesine rağmen, gelin görün ki, çeşmelerimizden akan su budur. Her sağanak yağışta bu sorunu yaşamak zorunda mıyız. Dedi.

Çin Ankara Başkonsolosunun yaptığı açıklamaya da değinen Elüstü,

Saygıdeğer Kestel’li hemşehrilerimiz malumunuz dün akşam üzeri Çin Ankara başkonsolosluğu Doğu Türkistan da Türk kardeşlerimize uyguladığı zulmü hiçe sayarak ve kendini haklı çıkartmaya çalışarak, Genel başkanımız sayın Meral Akşener ve Mansur Yavaş’a parmak salladı. Sayın Büyükelçi haddini bil! Biz genel başkanımıza parmak sallatmayız. Gerekirse senin o parmağını kırarız” şeklinde konuştu.

CHP Kestel İlçe Başkanı Hatice Doğan yaptığı açıklamada, “ Cumhuriyet Halk Partisi Kestel İlçe Başkanlığı olarak esnafımıza destek vermek, sahipsiz olmadıklarını göstermek, umutları bittiği anda, onların yanında olduğumuzu hissettirmek için toplanmış bulunuyoruz.

Bugün burada toplanmamızın sebebi malumdur. Arkamızda, gördüğünüz bu stantların her biri onlarca esnafımıza darbe vurmaktır. Böyle bir zamanda, böyle bir organizasyon yapılması sizlerce uygun mudur? Bizler, ilçemizde yapılacak olan, her türlü festival ve organizasyonların yanındayız. Ama, bugünlerde karşısındayız. 50 bine dayanan kovid hastalığı yayılırken, esnafımız iş yapamazken, vatandaşımız kan ağlarken, kimse kusura bakmasın, biz bu tür organizasyonlara destek vermediğimiz gibi, yanında da olamayız.”dedi.

DİĞER VİDEOLAR