Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Kestel Belediyespor’da Yeni Başkan ‘Yıldız’ Oldu

Kestel Belediyespor’da gerçekleşen olağan

Kestel Belediyespor’da gerçekleşen olağan kongrede yeni Başkan Barbaros Yıldız oldu.

Kongrede konuşan Kestel Belediye Başkanı Önder Tanır, pandemi süresinde gençlerin hareketsiz kaldığı ve ilgilerinin cep telefonları ile bilgisayarlara kaydığını, bu sebeple psikolojik ve fiziksel sıkıntıların yaşanmaması için pandemi kurallarına uyarak spor yapılması gerektiğini vurguladı.

Kestel Belediyespor’da olağan kongre yapıldı. Eski Kültür Merkezi’nde gerçekleşen kongreye, Kestel Belediye Başkanı Önder Tanır, Başkan Yardımcıları, Meclis Üyeleri, Kestel Belediyespor Kulübü Başkanı Kenan Çiftçi, delegeler ve Kestel Belediyespor Kulübü Başkan Adayı Barbaros Yıldız katıldı. Gerçekleşen kongrede Barbaros Yıldız, Kestel Belediyespor’un yeni başkanı seçildi. Kongrede konuşan Başkan Tanır, ‘’ Kestelimizin en büyük değerlerinden olan Kestel Belediyespor’umuzun olağan kongresinde alınan kararların hayırlı olmasını diliyorum. Yeni seçilen Başkanımız Barbaros Yıldız ve Yönetim Kurulu’nu tebrik ediyor, başarılı bir sezon geçirmesini diliyorum. Bir önceki başkanımız Kenan Çiftçi’ye ise emeklerinden ve başarılarından dolayı teşekkürlerimi sunuyorum. Biz Kestel Belediyesi olarak, Belediyespor’umuzun her zaman destekçisi olacağız. Futbol, Basketbol, Voleybol, Badminton, Masa tenisi, Güreş, Karate, Kick boks, Muay tai, Atletizm, Bocce branşlarında 1000 aşkın sporcumuz bulunmakta. İnşallah bu sayısı 2 bin sporcuya çıkartıp, daha fazla gencimizi sporla tanıştıracağız. Bu çalışmaları daha birçok branşta yeni hedefler koyarak yeni göreve başlayacak yönetimimiz ve başkanımızla daha yukarılara taşıma gayretinde olacağız.’’ diye konuştu.

‘’PANDEMİ KURALLARINA UYARAK SPOR YAPILMALI’’

Sporun çocuklar üzerindeki olumlu etkisine değinen Başkan Tanır, ‘’ Dünyayı ve ülkemizi etkisine alan salgın sebebiyle, hayatımıza sosyal mesafe kuralları, maske ve ekstra hijyen tedbirleri dahil oldu. Bütün bunların yanında sosyal ve sportif faaliyetlere de ara vermek durumunda kaldık. Bu sosyal mesafe sürecinde gençlerimizde hareketliliğin azaldığı ve neredeyse sadece bilgisayarlar, cep telefonları ve teknolojik araçlar üzerinden oyunlara bağımlı kalındığını görüyoruz. Bu durum özellikle çocuklar açısından psikolojik olarak sıkıntı oluşturmakla beraber fiziksel olarak da sağlıklı değil. Yine en temel çözüm yolu, pandemi kurallarına uyarak spor yapılmasıdır.  Gençlerimiz ne kadar iyi yetişirse ve güven verirse geleceğimiz de o kadar güvendedir. O nedenle gençlerimizin gelişimlerini destekleyen her adımı altın değerinde görüyor ve spordan sanata, eğitimden kültürel faaliyetlere her alanda çalışmalarımızı aralıksız sürdürüyoruz. Bundan sonrada Kestel Belediyesi olarak geçmişten aldığımız güçle geleceğe gençlerimizle birlikte daha iyi yürümenin gayretini göstereceğiz ve her konuda sorumluluğumuzun farkında olarak gençlerimizin yanında olmaya devam edeceğiz.‘’ diye konuştu.


Belediyespor’un yeni başkanı seçilen Barbaros Yıldız ise, ‘’Kestel’e hizmet, Kestel Belediyespor’a hizmet için geldiğimiz bu görevde, kulübümüze gelir elde etmek, projelerimizi icra etmek ve ilçemize başarılar getirmek önceliğimiz olacaktır. İnşallah, her branşta başarılar sağlayarak, çok daha fazla gencimizi sporla tanıştıracağız. Alınan kararların, başta güzel ilçemiz ve Belediyespor’umuz adına hayırlı olmasını diliyorum ’’ sözlerine yer verdi. Konuşmaların ardından Başkan Tanır, yeni seçilen Kestel Belediyespor Başkanı Barbaros Yıldız ve yönetim kurulu üyeleri ile hatıra fotoğrafı çektirdi.