Kestel'in Tarafsız Haber Sitesi
Kestel Online web sitemize hoş geldiniz..

 • DOLAR
  19,03
  %0,11
 • EURO
  20,43
  %0,40
 • ALTIN
  1,20
  %-0,56
 • BIST
  4,937
  %-0,76
Kestel Belediyespor’da Geleneksel Türk Okçuluğu Akademisi Açıldı

Kestel Belediyespor’da Geleneksel Türk Okçuluğu Akademisi Açıldı

Kestel Belediyesi tarafından, Türk kültür tarihinin yapı taşlarından biri olan geleneksel okçuluğunu tanıtmak ve bu ata sporu ile kültürel bağları geliştirmek için başlatılan Geleneksel Türk Okçuluğu Kursu, büyük ilgi görüyor.

Kestel Belediyespor Kulübü bünyesinde bulunan spor dallarına, bir yenisi daha eklendi. Kestel Belediyesi tarafından, 9 yaşın üzerindeki her yaş grubu için başlatılan Geleneksel Türk Okçuluğu Kursu, ilçede yaşayanlar tarafından büyük ilgi görüyor.

Kursiyerler, profesyonel eğitmenler eşliğinde Kestel Belediyesi 15 Temmuz Kapalı Spor Salonu’nda eğitim alıyor.

‘’AMACIMIZ, ATA SPORUNUN TARİHİMİZDEKİ ÖNEMİNİ ANLATMAK VE GELECEK NESİLLERE TAŞIMAK’’

Kursun açılış töreninde konuşan Kestel Belediye Başkanı Önder Tanır, Kestel Belediyespor bünyesinde oluşturulan yeni spor branşının hayırlı olmasını diledi.

Başkan Tanır, ‘’Geleneksel Türk Okçuluğu’nu, ilçemizdeki gençlerimize kazandırmanın mutluluğu yaşıyoruz. Okçuluk, Türk Milleti’nin geçmişinden gelen ve her yaştan insanımızın yapabileceği bir spor dalıdır. Kestel Belediyesi olarak böylesine önemli olan bu ata sporumuzu ilçemizin her noktasına yaygınlaştırmak için her türlü çalışmayı yapıyoruz. Açmış olduğumuz kurslardan biri olan Geleneksel Okçuluktaki amacımız, Kestel’de yaşayan hemşehrilerimizin hem spor bilincini, kültürünü geliştirmek hem de bu ata sporunun tarihimizdeki önemini anlatmak ve gelecek nesillere taşımaktır. Gençlerimizin bu spora ilgisi her geçen gün artıyor. Bu spor dalında da gençlerimizin kendilerini yetiştirmesi ve gelecekte milli takımda ülkemizi temsil etmesi bizler için büyük bir onur olacaktır. Tüm hemşehrilerimizi Geleneksel Türk Okçuluğu Kursumuza bekliyorum” diye konuştu.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?