Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Kestel Belediyesi’nden Turizm Atağı

Kestel Belediye Başkanı Önder

Kestel Belediye Başkanı Önder Tanır ve Vali Yardımcısı Şeref Aydın, Saitabat Bölgesi’nde turizm faaliyetlerini hızlandıracak olan projelere ilişkin incelemelerde bulundu.

Kestel Belediyesi’nin ilçede başlatmış olduğu turizm atağıyla ilgili çalışmalar devam ediyor. Kestel Belediye Başkanı Önder Tanır’ın, doğa harikası olan ve Şelalesiyle bilinen Saitabat Mahallesi’ndeki proje planları, Bursa Valiliği’nden tam not aldı.

Vali Yardımcısı Şeref Aydın, Kestel Belediye Başkanı Önder Tanır, Başkan Yardımcıları ve Muhtar Ersin Eraslan, Saitabat Bölgesi’nde incelemelerde bulundu. İncelemelerin ardından notlarını alan Vali Yardımcısı Şeref Aydın, Başkan Tanır’ın sunduğu projelere tam destek vereceklerini belirtti.

‘’Kestel’i, Turizm Alanında Bursa’nın Lokomotifi Haline Getirmek İstiyoruz’’

Konuya ilişkin konuşan Kestel Belediye Başkanı Önder Tanır, ‘’ İlçemizin ekonomisine katkı sağlayan alanların başında turizm yer almaktadır.  İlçemiz gerek doğası, gerek tarihi dokusu ile kendine has bir turizm bölgesidir. Bulunduğumuz Saitabat bölgemiz de havası, doğası ve şelalesiyle özellikle Orta Doğu’dan gelen turistlerimizin vazgeçilmezi arasındadır. Bu bölgemizi daha da geliştirmek, görsel estetiğini daha da güzelleştirmek adına çalışmalarımızı hızla yürütüyoruz. Buradaki işletmelerin görsel görüntüsü, parke taşları, mesire alanları ve şelalemizin çevre düzenlemesiyle çok farklı bir atmosferi burada yakalayacağız. Amacımız Kestel’imizi, turizm alanında Bursa’nın lokomotifi haline getirmektir. Bu doğrultuda AR-GE çalışmalarımız ilgili müdürlükler, STK’lar, Meclis Komisyonlarımız ve hemşehrilerimiz ile birlikte istişareler ederek Kestel’imizin için  gece gündüz demeden, çalışmaktayız. Bizlere ve projelerimize destek veren Bursa Valimiz Sayın Yakup Canbolat’a ve Yardımcısı Sayın Şeref Aydın’a teşekkürlerimi sunuyorum’’ diye konuştu.