Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Kestel Belediyesi’nden Çölyak Hastalarına Glutensiz Gıda Desteği

Kestel Belediyesi, glüten içeren besinlere alerjisi olan Çölyak hastalarına, onların beslenme şekline uygun ürünlerin yer aldığı gıda kolisi yardımında bulunuyor.

Kestel Belediyesi, glüten içeren

Kestel Belediyesi, glüten içeren besinlere alerjisi olan Çölyak hastalarına, onların beslenme şekline uygun ürünlerin yer aldığı gıda kolisi yardımında bulunuyor.

Sosyal belediyecilik çalışmalarına hız kesmeden devam eden Kestel Belediyesi, glüten içeren besinlere alerjisi olan Çölyak hastalarını yalnız bırakmıyor. İhtiyaç duydukları özel beslenme ürünlerinin yüksek maliyetli olması nedeniyle zorlanan Çölyak hastalarına, glütensiz gıda kolisi yardımında bulunuluyor. Glüten içermeyen un, makarna, erişte, bulgur, şehriye, kraker ve kurabiye gibi ürünlerin yer aldığı gıda kolileri, ilçede yaşayan ve Bursa Çölyakla Yaşam Derneği’ne kaydı bulunan 40 Çölyak hastasına dağıtıldı.

Hemşehrilerinin sorunlarına çare olmak için her alanda gece gündüz çalışmaya devam ettikleri mesajını veren Kestel Belediye Başkanı Önder Tanır, ‘’Kestel Belediyesi olarak her alanda vatandaşlarımızın yanında olmaya devam ediyoruz. Çölyak hastası vatandaşlarımızın ihtiyaçlarını gidermek için glütensiz gıda destek programımıza başladık. Çünkü glütensiz gıda temini normal gıdalara göre çok daha zor. Bizler sosyal belediyecilik anlayışı ile insanlarımızın mutluluğu için elimizden ne geliyorsa yapmaya gayret ediyoruz. Etmeye devam edeceğiz.’’ Diye konuştu.