Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Kestel Belediyesi, Sel Bölgesi’nde Yaraları Sarmak İçin Çalışıyor

Kestel Belediye Başkanı Önder

Kestel Belediye Başkanı Önder Tanır, sel felaketinin yaşandığı bölgelerde yaraları sarmak ve vatandaşların mağduriyetinin giderilmesi için, çalışmaların aralıksız olarak devam ettiğini belirtti.


Kestel’in Dudaklı, Kayacık ve Narlıdere Mahalleleri’nde meydana gelen sel felaketinin yaraları, Kestel Belediyesi ekipleri tarafından sarılmaya başlandı. Sel felaketinin yaşandığı ilk andan itibaren kısa sürede bölgeye ulaşan Kestel Belediyesi ekipleri, sel sularının sürüklemesiyle kullanılamaz hale gelen enkazların ve çamurların kaldırılması için çalışmalarını sürdürüyor. Belediyeye ait iş makineleri ise kaya parçalarını temizleyerek, kapanan yolları açıyor.

‘’KESTEL BELEDİYESİ OLARAK YARALARI TAMAMEN SARACAĞIZ’’
Kestel Belediye Başkanı Önder Tanır, yaptığı açıklamada, sel felaketinde zarar gören vatandaşları hiçbir koşulda yalnız bırakmayacaklarını vurgularken, ‘’Kestel Belediyesi olarak sel felaketinin yaşandığı gün ve gece boyunca tam kadro sahada yerimizi aldık. Ekiplerimiz aralıksız olarak yol açma ve enkaz kaldırma işlemlerini sürdürüyor. İş makinelerimiz ve kamyonlarımızda burada görevde. Sel felaketiyle zarar gören her noktanın iyileştirilmesi için Kestel Belediyesi olarak çalışmalarımız aralıksız sürecektir. Vatandaşlarımızın mağduriyeti giderilinceye ve yaralarımız tamamen sarılıncaya kadar elimizden gelen her şeyi yapmaya devam edeceğiz.’’ dedi

‘’BÜYÜK SEFERBERLİK VAR’’
Yaşanan sel felaketinin hemen ardından devletin tüm imkanlarının Kestel için seferber olduğunun altını çizen Başkan Tanır, ‘’Yaşadığımız üzücü hadisenin akabinde bölgeye arama kurtarma ekipleri, sağlık ekipleri, güvenlik güçleri, itfaiye ekipleri, gönüllü STK ve dernekler, büyükşehir belediyemizin ekipleri ulaşarak çalışmalara başladı.

Cumhurbaşkanımız, Bakanlarımız, Milletvekillerimiz, Valimiz, Belediye Başkanlarımız gerek telefonla arayarak ‘Geçmiş olsun’ dileklerinde bulundu gerekse bölgeye gelerek çalışmaları yakından inceledi. İlçemizde şuan için büyük bir seferberlik var. Ben bu duygularla, bu zor süreçte bize ve zarar gören hemşehrilerimize destek olan, hayır dua’sını esirgemeyen herkese teşekkürlerimi sunuyorum. Ayrıca sel felaketinden etkilenen diğer çevre ilçelerimize de geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum.’’ Diye konuştu.