Kestel'in Tarafsız Haber Sitesi
Kestel Online web sitemize hoş geldiniz..

 • DOLAR
  19,02
  %0,10
 • EURO
  20,39
  %0,20
 • ALTIN
  1,21
  %0,00
 • BIST
  4,975
  %0,00
Kayışoğlu; Kestelliler Cezaevi Değil Üniversite İstiyor

Kayışoğlu; Kestelliler Cezaevi Değil Üniversite İstiyor

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Bursa Milletvekili Nurhayat Altayca Kayışoğlu, İlçe Başkanı Hatice Doğan ve yönetimi Kestel Muhtarlar Derneğini ziyaret ederek muhtarların ve vatandaşların sorunlarını dinledi.

Ziyarette Kestel’in sorunları ve Soğuksu köyüne yapılması planlanan Cezaevi  konuşuldu.

Ziyaretle alakalı konuşan CHP Bursa Milletvekili Nurhayat Altayca Kayışoğlu, “Kestel’in birçok sorunu var bunları meclis de dile getiriyoruz. Muhtarlarımız seçilmiş insanlar, vatandaşın dertlerini çok daha yakından biliyorlar ve takip ediyorlar. Bizlerde muhtarlarımızı dinleyerek Kestel’in sorunlarını, beklentilerini, taleplerini ve bize yönelik arzularını dinleyerek gündeme taşımak ve çözüm arayışında destek olmak amaçlı muhtarlarımızı ziyaret ettik.

Kestelliler Cezaevi Değil Üniversite İstiyor

Kestel elbette yatırım istiyor. Kestelliler yıllardır Kestel’e üniversite yapılmasını beklerken bir an da cezaevinin Kestel’e getirileceği söyleniyor. Cezaevinin Kestel’e herhangi bir katkısı olmayacaktır. Kestelliler, Soğuksu köyü ve diğer köyler de cezaevinin Kestel’e getirilmesine karşılar. Bu kararlar alınırken orada yaşayan insanlara sorularak katılımcı bir şekilde karar alınması gerekiyor. Demokrasi bunu gerektirir, birilerinin masa başında oturarak karar almaları doğru değildir. Bu uygulama ile o bölgede yaşayan vatandaşlar karşı karşıya kalacak, bu yüzden bölgede yaşayan vatandaşlara sorularak hareket edilmesi bizce daha doğru bir yönetim şeklidir”dedi.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?