Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir
Fotoğraf Galerisi

Kale Mahallesi’nde Bir Evin Çatısına Kurulan Baz İstasyonuna Tepki

VİDEOYU PAYLAŞ

Kale Mahallesi sakinleri bir GSM operatörü tarafından mahalleye kurulmak istenen baz istasyonuna tepki gösterdi.

Baz istasyonuna izin veren apartman sahibine tepki gösteren mahalle sakinleri, baz istasyonunun yerleşim yerlerinden uzağa kurulması gerektiğini ve söz konusu baz istasyonun kaldırılması için gerekli her türlü mücadeleyi vereceklerini ifade ettiler.

Konuya ilişkin konuşan Cumhuriyet Halk Partisi İlçe Başkanı Hatice Doğan, “  Pandemi sürecinde insan sağlığının ne kadar önemli olduğunu hepimiz cok yakından gördük. Maalesef bu 5G baz istasyonları yaydıkları radyasyon daha güçlü. Bizim teklifimiz mahalle arasında, yerleşim alanlarının içerisinde bunları yapılmaması ve insan sağlığına öncelik verilmesidir. Sağlığın üzerinde hiç bir şey yoktur. Bu baz istasyonları olacaksa da yerleri mahalle araları olmamalıdır. Mahalle aralarında bunları yaparak çocuklarımızın, gençlerimizin ve kadınlarımızın yaşam hakkını sıkıntıya sokmayın. Kestel’in en büyük sıkıntılarından birisi de hepinizin bildiği gibi kanser vakaları çok yoğun. Biz CHP olarak mahalle sakinlerimizin yanındayız ve baz istasyonlarına sonuna kadar karşıyız. Bu baz istasyonlarını doğru yere koyun, bizi sürekli bu baz istasyonlarının peşinde gezer hale getirmeyin. Bu işin en kısa zaman da çözülmesini ve Kale Mahallesi sakinlerini bu işin peşini bırakmamasını rica ediyorum.” diye konuştu.

Hep Beraber Doğru Olanı Başaracağız.

Milliyetçi Hareket Partisi Kestel İlçe Başkanı Tarkan Toraman, “ Kısa süre önce yaşadık ve tecrübe edindik ki insan sağlığından öncelikli ve daha önemli hiçbir şey yok. Yapılan bu çalışmaları insan sağlığı açısından değerlendirdiğimizde ve insan sağlığına zarar verecek değerde çalışma ise hiçbir şekilde bunun yanında değiliz ve tasvip etmiyoruz. Bu anlamda bizler haklı olan mahalle sakinlerimizin yanındayız. Biz Kestel’de saygıdeğer Kaymakamımız ve devletimizin resmi kurumlarının, Kestel halkının menfaatlerine hassas olduklarını çok iyi biliyoruz. Halkımızın yanındayız ve hep beraber doğru olanı başaracağız” diye konuştu.

 

DİĞER VİDEOLAR