Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Fatih Erbakan’dan Malazgirt Zaferi Açıklaması

Yeniden Refah Partisi Genel

Yeniden Refah Partisi Genel Başkanı Fatih Erbakan, Malazgirt Zaferinin yıl dönümü münasebetiyle yaptığı açıklamada, “1071 Malazgirt Zaferi, Anadolu’yu bizlere vatan olarak kazandırmasının yanında, o güne kadar Anadolu toprakları üzerinde egemen olan, eski Roma Medeniyeti kaynaklı ‘kuvveti üstün tutan’ zihniyete sahip Bizans hükümranlığının sona ermesini ve onun yerine, ‘hakkı üstün tutan’ ve millet olarak ruh kökümüzü oluşturan Milli Görüş anlayışının bu topraklarda kalıcı olarak vücut bulmasını sağlamıştır.

1071 Malazgirt Zaferi, ‘Adil Bir Dünya’ hedefine yönelik olarak ‘Milli ve Manevi’ ruh ile gerçekleştirilen bir büyük şahlanıştır. Bu şahlanış, ecdadımızın Osmanlı Devleti ile altı asır boyunca, üç kıtada zulme ve sömürüye geçit vermemesine, İstanbul’un fethine ve Ayasofya Camii’nde şükür namazının kılınmasına da öncü rol oynayarak vesile olmuştur.

Bilindiği üzere Milli Görüş Lideri Prof.Dr. Necmettin Erbakan Hocamız siyasi hayatına başladığı ilk andan itibaren Malazgirt Zaferi’ne ve şanlı tarihimize her fırsatta vurgu yapmıştır. Milli Görüş Hareketi’nin ilk siyasi partisi olan Milli Nizam Partisi’nin kuruluşunda dile getirdiği; “Açıkça ilan ediyorum ki, bizim partimizin kurucuları Sultan Fatih Hazretleri, Sultan Yıldırım Hazretleri, Sultan Murat, Sultan Melikşah, Ulubatlı Hasan, Orhan Gazi, Nizamülmülk, Akşemseddin, Sultan Yavuz, Kılıçarslan, Alparslan, Gelenbeyi Hazretleri ve Sultan Hamit’tir” ifadesi de bunun en önemli göstergesidir.

Bizler de, Milletimiz’in bu şanlı tarihimizi örnek alarak, ecdadımızın asırlar boyunca yürüdüğü istikamette yürüyerek, aslımıza, ruh kökümüze, bizi biz yapan temel değerlerimize sahip çıkarak kurtuluşa ereceğini altını çizerek ifade ediyoruz.

Bu vesileyle, daima iftihar ettiğimiz 1071 Malazgirt Zaferi’nin 949. yıldönümünü kutluyor, Büyük Selçuklu Devleti’nin hükümdarı Sultan Muhammed Alp Arslan bin Davud başta olmak üzere, bu topraklar için tarih boyunca iman gücüyle mücadele eden tüm aziz kahramanlarımızı, tüm şehitlerimizi şükran ve minnetle yâd ediyoruz.” dedi.