Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Bursa’da ‘koronavirüs’ etkisi

Türkiye’de koronavirüs tanısı konulan

Türkiye’de koronavirüs tanısı konulan hasta sayısı giderek artıyor. Koronavirüsle mücadele kapsamında bir dizi önlem alınırken, yetkililer ise halka ‘dışarı çıkmama’ çağrısında bulunuyor. Bu önlem ve çağrılara Bursa halkı kulak verdi. Bursa’nın en yoğun yerlerinden olan Bursaray Metro durakları bomboş kaldı.

Tüm dünyada toplam vaka sayısı 215 bine ulaştı, iyileşenlerin sayısı ise 84 binin üzerinde. Türkiye’de vakalar giderek artarken,koranavirüs kaynaklı ölümlerde gerçekleşmiş durumda

Her gün binlerce insanı ağırlayan Bursaray metrusu artık boş bir görüntü sergiliyor. Sokağa çıkanların çoğunluğu da maske kullanıyor.

Koronavirüs salgını nedeniyle 6 bin 500’den fazla insan yaşamını yitirdi. Türkiye’de de vaka sayısının artması tedirginliği görünür boyuta taşıdı. Türkiye’nin en büyük 4. şehri olan Bursa’da sokaklar artık eskisi kadar kalabalık değil. Sadece sokaklar değil, toplu taşıma araçları ve toplu mekanlarda da eskisi kadar yoğunluk görülmüyor.

Çok sayıda Bursalı Türkiye’de ilk vakanın görülmesi ile birlikte soluğu marketlerde aldı. Hedefte gıda ve hijyen ürünleri vardı. Kolonya ve dezenfektan ürünlerinin yer aldığı raflar kısa sürede boşaldı.

Bursa’da maskeyle gezen insan sayısındaki artış dikkat çekici boyuta ulaştı. En dikkat çekici kısmı ise fırsattan istifade maske fiyatlarında yaşanan fahiş artışlardı.

Barlar ve gece kulüpleri ise hükümetin aldığı karar gereği kapalı. Alışveriş merkezleri açık fakat hareketlilik çok az

İnsanlar zorunluluk halleri dışında dışarı çıkmıyor, esnaf siftah bile yapamıyor

 

Yalnızca işe gidenler sokakta