Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir
Fotoğraf Galerisi

Bursa Valisi Canbolat’tan Kestel’de Koronavirus Denetimi

VİDEOYU PAYLAŞ

Bursa Valisi Yakup Canbolat, Kestel’e gelerek İçişleri Bakanlığı’nın genelgesi kapsamında yapılan koronavirüse yönelik pandemi denetimlerine katıldı.

Kaymakam Ahmet Karakaya ile Belediye Başkanı Önder Tanır’ın da katıldığı denetimde şehrin farklı noktalarında denetimler gerçekleştirildi.

Bursa’da vaka sayısının en az olduğu ilçeler arasında Kestel’in de olduğunu söyleyen Vali Canbolat yaptığı açıklamada,

“Bakanlığımızın genelgesi çerçevesinde Türkiye’de 81 ilde Valilerimiz, Kaymakamlarımız, diğer birim amirlerimiz ve denetim ekiplerimiz de birlikte Türkiye genelinde büyük bir denetim yapılıyor.

Vatandaşlarımızın Maske Mesafe Temizlik Kurallarına Uymasını İstiyoruz

Bizlerde Valilik olarak bugün Kestel ilçemize geldik Kaymakamımız’a, Belediye Başkanımıza, İl Sağlık Müdürümüz, İlçe Sağlık Müdürümüz ile birlikte esnafımızı ziyaret ettik. Gelinen noktada her zaman vurguladığımız bir husus var, bu hastalığı hep birlikte yeneceğiz. Burada sadece alınan kararlar konulan yasaklarla değil, vatandaşımızın alınan tedbirlere uyması üç temel kural dediğimiz mesafe, hijyen ve maske kuralına uyulmasını istiyoruz.

Kestel İlçemiz Pandemi Rakamların En İyi Olduğu İlçelerimizden Birisidir

Kestel için rahatlıkla söyleyebilirim ki, Kestel baştan beri vatandaşımız da bu konuda oldukça hassas davranan ilçelerimizden bir tanesidir. Kaymakamımız da Belediye Başkanımız da diğer kurumlarımızda denetimlerini sağlıklı yapıyor. Bugüne kadar pandemi rakamları itibarıyla en iyi ilçelerimizden bir tanesi Kestel ilçemizdir.

Şehiriçi Taşımacılıkta ve Konaklama Tesislerinde HES Kodu Zorunluluğu Getirildi

Tedbirleri doğru uygularsak herkes kurallara uyarsa bu hastalığı millet olarak daha çabuk yeneceğiz. Dolayısıyla herkesin buna uymasını bekliyoruz. Ayrıca biliyorsunuz yeni kurallar geldi bu yeni kurallardan birisi de HES uygulaması. Biz kamu kurum ve kuruluşlarına HES uygulamasını mecburi hale getirdik. İçişleri Bakanlığımızdan dün çıkan 2 genelge kapsamında da şehir içi taşımacılık da HES uygulaması, konaklama tesisleri dediğimiz otel ve misafirhanelerde de artık HES uygulaması zorunluluğu geldi.

Evde Durmayan Pozitif Vakaları Polis Marifetiyle KYK Yurtlarına Yerleştiriyoruz

Geçen haftalarda ise biliyorsunuz pozitif vaka olup evde tedavi gören ama evde durmayan hastalarımız vardı onlara hem idari işlem hem adli işlem yapıyoruz. Aynı zamanda Kredi yurtlar dan bir yurt ayarladık. Bu yurda da  sokakta olduğunu tespit edilen pozitif vakaların  polis marifetiyle güvenlik güçleri marifetiyle alıp o yurda götürüyoruz, karantina süresini orada geçirilmesini istiyoruz. Herkes kurallara uymalı. Diğer bir tedbir de artık bu evde olması gerektiği halde dışarı çıkanlar hakkında da cezai takibat anlamda da Cumhuriyet başsavcılıklarına suç duyurusunda bulunuyoruz. Bunun ilk örneği İnegöl’de geçen hafta 3 ay 20 gün civarında bir ceza verildi. Maksat ceza vermek de değil, bunu vatandaşımızın bilmesinde fayda var bu hastalığı el ele milletçe bir an önce yenmemiz gerekiyor, onun için gayret sarf ediyoruz onun için alandayız. Tüm vatandaşlarımızı daha titiz daha dikkatli olmasını istiyoruz.” şeklinde konuştu.

DİĞER VİDEOLAR