Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Bursa Valiliği Sel Felaketine İlişkin Yeni Bir Açıklama Yaptı

Bursa Valiliği pazar akşamı
Bursa Valiliği pazar akşamı meydana gelen sel ve sonrasında yürütülen çalışmalara ilişkin bir açıklama yayımladı.

Valilik’ten yapılan açıklama şöyle:

21 Haziran 2020 tarihi saat 18:30‘da başlayan aşırı yağışlar İlimizde sel ve su baskınlarına neden olmuştur. Kayıp olan 1 vatandaşımızın arama- kurtarma çalışmaları devam etmekte olup bugün itibariyle 183 arama kurtarma personeli, 17 araç ve 1 köpek ile çalışmalar devam etmektedir.

Güvenlik ve Trafik Çalışma Grubu olay yeri ve çevresinde; JAK, Asayiş, Trafik ve JÖH ekibi olmak üzere toplam 62 jandarma personeli ile çalışmalarını sürdürmektedir.

UMKE ve 112 Ekibi olmak üzere toplam 4 ekip ve 16 sağlık personeli ile çalışmalarına devam etmektedir.

DSİ 1. Bölge Müdürlüğümüz tarafından su kanalları ve kanaletlerinin temizliğine devam edilmektedir.

Karayolları 14. Bölge MüdürlüğümüzceDudaklı ve Narlıdere Mahallelerimizde yol onarım ve bakım çalışmalarına devam edilmektedir.

Mobil haberleşmenin kesintisiz sürdürülebilmesi için bölgede 4 mobil baz istasyonu bulunmakta olup, 24 personel görev yapmaktadır.

Enerji verilmeyen yerleşim birimi bulunmamaktadır. Ancak bazı binalara güvelik sebebiyle elektrik verilmemekte, ekiplerce kontroller yapıldıktan sonra elektrik verilmektedir. 1 sepetli araç ve 2 personelden oluşan arıza ekibi bölgededir.

BUSKİ; 261 personel, 32 iş makinesiaraçile çalışmalarına devam etmektedir. 27 evin temizliği bitirilmiş, 18 bina kalmıştır. Su hatları ile alakalı tüm arızalar giderilmiştir.

İl Tarım ve Orman Müdürlüğümüzce; etkilenen tarım arazilerinde hasar tespit çalışmaları 26 ekip ve 52 personel ile 25.650 dekar alan içerisinde Gürsu, Kestel, Yenişehir, Orhangazi ve İznik ilçelerimizde devam etmektedir.

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğümüz; psikososyal destek anlamında 12 ekip 24 personel olmak üzere toplamda 44 personel ile çalışmalarına devam etmektedir. Bugüne kadar 166 hane ziyareti gerçekleştirilmiş, 197 vatandaşımıza psikososyal destek sağlanmıştır.”