Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Bursa Ağız ve Diş Hastanesi’nde 18 Kişi Zehirlendi

Bursa Ağız ve Diş

Bursa Ağız ve Diş Hastanesi’nde çalışan bir personelin evinde pişirip, getirdiği taziye yemeği sonucu 18 personel, zehirlenmiş bulantı, kusma, mide yanması gibi şikayetlerle Yüksek İhtisas Eğitim ve araştırma Hastanesi Acil Servisi’ne başvurmuş olup, ayaktan tedavileri yapılmıştı.

Konuyla ilgili, Bursa Valiliği, Bursa Ağız ve Diş Hastanesi’nde meydana gelen zehirlenme vakalarıyla ilgili açıklama yayımladı.

Yapılan açıklamada, “13.02.2020 tarihinde Bursa Ağız ve Diş Hastanesi’nde çalışan bir personelin evinde pişirip, getirdiği taziye yemeği sonucu 18 personel; bulantı, kusma, mide yanması gibi şikayetlerle Yüksek İhtisas Eğitim ve araştırma Hastanesi Acil Servisi’ne başvurmuş olup, ayaktan tedavileri yapılmıştır. Hastanenin personel yemeği olmayıp, hastanede çalışan bir personel tarafından evinde pişirilip, hastanede yenilen bu yemek sonucu oluşan zehirlenmelerle ilgili kolluk kuvvetlerince gerekli işlemler başlatılmıştır. Konu ayrıca idari olarak da incelenmektedir. Kamuoyuna saygıyla duyurulur.” ifadeleri yer aldı.