Kestel'in Tarafsız Haber Sitesi
Kestel Online web sitemize hoş geldiniz..

 • DOLAR
  19,05
  %0,13
 • EURO
  20,50
  %-0,63
 • ALTIN
  1,21
  %-0,66
 • BIST
  5,031
  %-0,59
Bursa Çimento Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Günlük 5 Ton Üretiyor

Bursa Çimento Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Günlük 5 Ton Üretiyor

Koronavirüs salgınının Türkiye’yi etkilemeye başlamasının ardından Bursa Çimento Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi dezenfektan üretmeye başladı.

Video Haber:

Okuldaki üretimi yerinde görmek isteyen Kestel Kaymakamı Karakaya, “Tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de yaşana Koronavirüs salgını dolayısıyla bütün devlet kurumlarımız, sivil toplum kuruluşlarımız ve birçok öze sektörde ki firmalarımız vatandaşımızın yanında olduğunu göstermek için farklı alanlarda çalışmalar yapıyor. Sizlerde burada dezenfektan ve temizlik malzemeleri üretiyorsunuz, bu çalışmaların ve çabaların sayesinde ülkemiz inşallah en az zararla kurtulacaktır biz buna inanıyoruz ve bunun için uğraşıyoruz, emeği geçen başta okul müdürümüze, öğretmenlerimize ve öğrencilerimize teşekkür ediyorum” dedi.

Günde 5 Ton Üretim Kapasitesi

Okul müdürü Bekir Aktaş, “Koronavirüs ülkemizde yayılmaya başladıktan sonra bakanlığımızın talimatı ile dezenfektan üretimine başladık. Günlük 5 ton üretim kapasitemiz vardır. Ürettiğimiz dezenfektanları genellikle Gürsu ve Kestel de ki fabrikalar, okullar ve vatandaşlar talep ediyor. Ülkemizin ve Bursa’mızın ihtiyacı olan dezenfektan ve diğer temizlik ürünlerini yapabilmek adına öğretmenlerimiz ve öğrencilerimiz ile üretmeye devam ediyoruz.” diye konuştu.

Vatandaşlara da Satışımız Var

Kimya Bölümü Şefi Nait Gürer, “Bursa Çimento Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Kimya bölümü olarak öncelikle okulun kendi ihtiyacı olan temizlik maddeleri ile işe başladık daha sonra koronavirüs salgını başladığında seri üretime başladık. ilçe milli eğitim müdürlüğü önceliğinde okullara, işletmelere ve fabrikalara ürettiğimiz ürünlerin satışını yapıyoruz.” dedi.

Satış Fiyatları

El Dezenfektanı litre 35 tl, Yer Dezenfektanı Litre 2 tl, Sıvı Sabun litre 3 tl, Yüzey Temizleyici litre 2.30 tl, Çamaşır Suyu 1.80 tl olarak belirlenmiş durumda.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?