Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Bodo Bode Sona Doğru

Bursa’ Kestel ilçesinde faaliyet

Bursa’ Kestel ilçesinde faaliyet gösteren, Bodo Bode-Doğrusan Fabrikasındaki işçilerin grevi 9. gününde sürüyor.

Kestel’de bulunan otomotiv yan sanayi fabrikası Bodo Bode’de çalışan işçiler, Türk Metal Sendikası’na üye oldukları gerekçesiyle işlerinden olan işçiler eylemlerini 9. gününde de geceyi fabrikanın önünde geçiriyor.

Sendikanın fabrikada örgütlenmeye başladığı günden bu yana yetki tespiti, örgütlenme çalışmaları gibi süreçlerde fabrikanın olumsuz tepkisiyle karşılaştıklarını ifade eden işçiler, “Haklı faaliyetlerimizin önüne geçilmek isteniyor. Hakkını arayan işçi kardeşlerimizin 100’e yakınının iş akdi sendikal faaliyet gerekçesiyle fesh edildi. İşveren barikat kurup bizi içeri almıyor, tuvalet gibi temel ihtiyaçlarımızı gidermemize dahi engel oluyor” dedi.

 

 

Bursa’da sendikaya üye oldukları için bazı arkadaşlarının iş yerinden çıkartıldığını ve mobbing uygulanmaya başlandığını söyleyen 81 işçinin grevi devam ediyor.

 

Türk Metal Sendikası Genel Başkanı Pevrul Kavlak, Bursa’nın Kestel ilçesindeki Bodo-Bode  fabrikasında 9 gündür eylem yapan işçileri ziyaret etti. Sendikalı oldukları gerekçesiyle işten çıkarılan işçilere seslenen Kavlak, konuşmasının ardından işveren ile görüşmek üzere fabrikaya girdi. Kavlak, görüşmenin ardından “2 3 güne kadar bu işi çözeceğiz” açıklaması yaptı.