Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Bakan Soylu’dan Kestel Dudaklı’daki sel felaketiyle ilgili ilk açıklama

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu,

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın talimatıyla Bursa’ya geldi. Bakan Soylu, sel felaketinin yaşandığı bölgeleri inceledi.

Bursa’da akşam saatlerinde başlayan sağanak yağışın ardından sel meydana geldi. Yaşanan felakette iki kişi hayatını kaybederken 5 kişinin de arama-kurtarma çalışmaları devam ediyor.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın talimatı ile Bursa’ya gelen İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, yaptığı ilk açıklamada, “Hissedilen yağmur mevsim normallerinin çok üzerindedir. Şiddetle yağmaya başlayınca hemen Valiliğimiz ve Büyükşehir Belediyemiz gerekli tedbirleri almaya başladılar. Ancak özellikle bulunduğumuz bölgede hem Kestel’de hem Orhangazi’de ciddi bir yağış aldı. Arkamızda bulunan bir evde 7 kişinin bulunduğu evde 5 kişi kayıp. Biraz sonra gideceğimiz yerde de 25 yaşındaki Kader kızımız hayatını kaybetti. Arkada bahsettiğimiz bir evden bir kişi bulundu. AFAD, UMKE ve sivil toplum kuruluşları hep birlikte bir arama kurtarma yapıyor. Biraz önce Büyükşehir Belediye Başkanı’mız yağmurun şiddetini gösterdi. Araçları alıp sürüklediği, yollarda da alıp getirdiği taşlarla büyük hasarlar oluşturan bir yağmurla karşı karşıya kaldığımız açık. Şimdi yapacağımız tek iş, arama kurtarma konusunda, kayıp bulunan 4 kişiye sağ salim ulaşabilmek inşallah. Gerekli hasar tespitlerine başlanacak. Sonrasında vatandaşlarımızın karşı karşıya kaldığı mağduriyet giderilecektir.” ifadelerini kullandı.

https://www.facebook.com/kestelonline/videos/309918800398278/