Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir
Fotoğraf Galerisi

AK Parti Kestel’de Kongre Heyecanı

VİDEOYU PAYLAŞ

Nisan ayı başında görevi Mustafa Bayrak’dan devralan Sinan Aktaş’ın tek aday olduğu kongre Kestel Kültür Merkezi’nde yaptı.

AK Parti İl Başkan Yardımcısı İdris Berkcan’ın Divan Başkanı olduğu kongrede konuşan İlçe Başkanı Sinan Aktaş, ardından Mustafa Bayrak’a teşekkür plaketi verdi.

Kongrede konuşan TBMM İnsan Haklarını İnceleme Komisyonu Başkanı ve AK Parti Bursa Milletvekili Hakan Çavuşoğlu, AK Parti’nin üstlendiği misyona su şözlerle değindi:

“DÜNYANIN EN BÜYÜK SİYASİ PARTİSİYİZ”

“Biz sadece bir siyasi parti değiliz. Anadolu büyüklüğündeki dava taşını gediğine koyma misyonunu yüklenmiş büyük bir organizasyonuz. Dünyanın en büyük siyasi partisiyiz biz. Bizim sorumluluğumuz büyük. Bizim sorumluluğumuz sadece sınırlarımıza ait değil. Bizim sorumluluğumuz 22 milyon metrekareye kadar uzanmış bir medeniyet coğrafyasında soydaşlarımız, akrabalarımızın da bulundukları yerde huzur ve güven içerisinde yaşamalarını temin etmek için büyük bir sorumluluğumuz var.”

Çavoşoğlu, şöyle konuştu:

Biz her ne kadar o devasa ekonomilerin boyutlarına ulaşamamış olsak da insanımıza ulaşmanın, kriz yönetmenin, sağlık altyapısını geliştirmiş olmanın vermiş olduğu özgüvenle dünyanın en büyük ülkelerinden bir tanesiyiz. Ayasofya’nın açılması, Libya’da yaptıklarımız, Doğu Akdeniz’deki faaliyetlerimiz… Ne dedi biliyor musunuz, Dış Politikadan Sorumlu Avrupa Konsey Başkanı; ” İmparatorluklar geri geliyor” dedi. Türkiye için böyle söyledi.

Kongrede partililere seslenen eski İçişleri Bakanı ve Bursa Milletvekili Efkan Ala,ilçe teşkilatını seçim başarıları nedeniyle kutladı ve bir de uyarı da bulundu. Ala, şunları söyledi:

“BAŞARMAKTAN DAHA ZOR OLAN BAŞARIYI SÜRDÜRMEKTİR”

“Teşkilatlar insan vücudundaki kan dolaşım sistemi gibidir. Aynı kan dolaşım sistemi gibi parti teşkilatları da hükümetlerin aldığı kararları en ücra köşedeki vatandaşlarımıza ulaştıran mekanizmalardır. Partiler demokrasilerin, teşkilatlar da partilerin vazgeçilmez unsurlarıdır. Partilerin ve teşkilatların en önemli sınavı da sandıktır. Kestel teşkilatımızı ilçe ve büyükşehir de alınan sonuç nedeniyle tebrik ediyorum. Başarmaktan daha zor olan bir şey var. O da başarıyı sürdürmektir. Onun için başaranları daha büyük bir sınav bekler. Başarıyı sürdürmek.

“AK PARTİ TARİHİ BAŞARILARA İMZA ATIYOR”

“Şimdiye kadar AK Parti büyük başarılara imza attı. Bugün Ortadoğu’da siyaset yeniden yazılmaya kalkılsa AK Parti’nin başarılarına not düşülmeden bir kitabı bitirmek mümkün değil. AK Parti tarihi bir başarıya imza atıyor. Sayın Cumhurbaşkanımız sizden aldığı Güçle Türkiye’nin vizyonunu ifade etmektedir. Bu nedenle bir takım odaklar Türkiye’ye fokuslanmıştır. Tabi siz 3 tarafı denizlerle çevrili Türkiye’nin denizlerinde eski iktidarlar gibi sadece balık tutmak yerine petrol arar doğalgaz bulursanız işte görüyorsunuz sesi Atina ve Paris’ten gelir. Ama hak ettikleri cevabı Ankara’dan ve İstanbul’dan layık oldukları gibi veriyoruz.” dedi.

Kestel Belediye Başkanı Önder Tanır, “Teşkilatımız ile birlikte, Kestel’imize en iyi hizmeti getirmek, ilçemizi Bursa’nın parlayan yıldızı yapmak adına gecemizi gündüzümüze katarak çalıştığımıza ve çalışacağımıza hiç kimsenin şüphesi olmasın. Birlikte yönetim anlayışımız doğrultusunda, gönüllere giden yolda gönüller yapmak için köprüler oluşturacak ve güzel ilçemizi hep birlikte inşa edeceğiz.Bu kapsamda, Kestel’imizin kalkınması, hemşehrilerimize hizmet edilmesi, ülkemizin refahı ve huzuru, siyasetteki tek hedefimizdir.  Hiç şüphesiz ki, bugüne kadar, hizmet yarışında bayrağı aldığı noktadan hep daha ileri taşıyan kadrolarımız, bugünden sonra da bu hizmet yarışında hep daha iyisi için çalışmaya devam edecektir.   Hizmet aşkı ile yanan, milletimizin derdi ile dertlenen, enerjisiyle tüm Dünya’ya örnek olan Cumhurbaşkanımız, Liderimiz Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın önderliğindeki teşkilatlarımızın çalışmaları, projeleri, emekleri ve özverileri sonucunda, geçmişte yaşanılan bir çok sorunu, eksikliği ve ihtiyaçları, AK kadrolar sayesinde geride bıraktık. AK Parti teşkilatlarımız, Türkiye’nin büyümesi, güçlenmesi ve her alanda söz sahibi olması için gece-gündüz çalışıyor. Bizlerde, milletimizden aldığımız güçle, teşkilatlarımızın desteği ve dostlarımızın hayır dualarıyla, ‘durmak yok, yola devam’ diyerek mücadelemizi sürdürüyoruz. AK Parti, siyaset mühendisliğine, içerden veya dışardan kulağına üflenen suflelerle, milletin içinde olmadığı her türlü hesaba kapalı bir siyasi parti olmuş ve hep bu şekilde yol yürümüştür.  AK Parti’miz; hayata geçirdiği icraatlarla hizmet çıtasını sürekli yükselterek Cumhuriyet tarihimizde eşi görülmemiş bir başarı hikâyesi yazmıştır. Milletimizin hizmetine sunduğumuz eserleri artırma ve ülkemizi büyütme yolundaki kararlılığımız, iç ve dış odaklar tarafından defalarca engellenmeye çalışılmış; kirli hesaplar taşıyan karanlık odaklar, yürüyüşümüzü sekteye uğratmak istemiştir. Ancak devlet-millet kaynaşmasının zaferi, Türkiye düşmanlarının en ağır mağlubiyeti olmuştur. Bugün de aynı şekilde istiklal ve istikbalimizi hedef alan saldırılara, tehditlere, şantajlara birlik ve dayanışmamızla en güçlü cevabı verecek; 2023, 2053 ve 2071 hedeflerimize ulaşacağız. Geçtiğimiz 19 yılda, Türkiye’nin gündemi değişmiştir, beklentileri değişmiştir, ancak değişmeyen yegane şey, tüm bunları karşılayabilen tek partinin, AK Parti olduğu gerçeğidir. Partimizde görevler geçici, davaya olan bağlılık ise devamlıdır. Kongreler, bir siyasi partinin kurumsal kimliğinin iyice pekişmesinin, ülkeye hizmet yolunda üretilecek çaba ve fikirlerin, bir kurum çatısı altında siyasal projelere dönüştürülmesinin adıdır. Ayrıca kongrelerin siyasi partiler için düğün günü olduğu söylemek istiyorum. Ben, bu vesile ile,  Adalet ve Kalkınma Partisi Kestel İlçe Kongremizin, partimiz, Bursa’mız, Kestel’imiz ve demokrasimiz adına hayırlara vesile olmasını temenni ediyor, hepinizi sevgi ve saygı ile selamlıyorum.” şeklinde konuştu.

Kestel ilçe Başkanı Sinan AKTAŞ yaptığı konuşmada, “Bildiğiniz gibi Mart ayında Pandemi nedeniyle kongrelerimizi yapamamıştık genel başkanlığımızın ve il başkanlığımızın aldığı karar neticesinde atama yöntemiyle görevimize başladık. Tüm dünyanın ve ülkemizi sıkıntılı süreçten geçtiği bu dönem de  yönetim kurulu arkadaşlarımızla birlikte pandemi kurallarına ve kısıtlamalarına uyarak görevlerimizi devam ettirdik. Devletimizin bu zorlu ve sıkıntılı süreci Valiliklerimiz, Kaymakamlıklarımız ve Belediyelerimiz hızlı ve etkin koordinasyonları ile başarılı bir şekilde yönettiğine şahitlik ettik. Bizlerde teşkilat olarak bu çalışmaların içerisinde yer alarak, ilçe halkımızın yanında durarak ihtiyaç ve taleplerini tespit ederek ilgili birimlerimize aktarmaya çalıştık.  Halkımızın bu süreçte yanında olan ve hizmeti kapsına kadar ulaştıran ve uyumlu bir şekilde çalıştığımız Belediye Başkanımız Önder Tanır’a  teşekkürlerimi sunuyorum. Aldıkları sorumluluk gereği her şartta görevlerini başarılı bir şekilde yapan İlçe başkanlarına ve yöneticilerine de teşekkür ediyorum.  Ülkemizin hedeflerinin, görev ve sorumluluklarının farkındayız. Şanlı ecdadımızın emanetini layıkıyla temsil etmenin ne kadar ağır bir yük  son günlerde daha da net bir şekilde görmekteyiz. Çok şükür ki bu emaneti layıkıyla taşıyan bir liderimiz var. Cumhurbaşkanımızın verdiği bu mücadelenin başarısının bizlerin sağlam duruşuyla olduğunu çok iyi biliyoruz. Bizlerde bu mücadeleye yakışır bir şekilde canlı ve dinamik bir şekilde 2023 hedefleri bilincine sahip bir teşkilat olmak için gayret göstereceğiz.” şeklinde konuştu.

Konuşmaların ardından oy kullanılmaya geçildi.

DİĞER VİDEOLAR