Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

AK Parti Kestel Teşkilatı Yemekte Buluştu

Pazar günü kongreye gitmeye

Pazar günü kongreye gitmeye hazırlanan AK Parti Kestel ilçe teşkilatı yemekte buluştu.

Kestel Belediye Başkanı Önder Tanır, AK Parti İlçe Başkan Adayı Sinan Aktaş ve partililerin katıldığı toplantıda konuşan AK Parti İlçe Başkanı Mustafa Bayrak;

“Rengarenk düşleri, umutları, yarınları yüreğinde taşıyan dostlarımızın yoluna düş katabilmek, karanlığa ışık tutabilmek için düştük biz yollara..
Gönlümüzle ,ruhumuzla, hizmet aşkıyla sıvadık kollarımızı. Dikenli yolların neferleri olarak Cumhurbaşkanımız ve Genel Başkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın başlattığı bu kutlu yürüyüşte, milletimizle yürüdüğü kutlu yolculukta, aynı yolun yolcusu olarak şeref ve onurla benimseyip teşkilatçılık amacını özümseyen bir ilke ile besmelemizi çektik.Bu yola kefeni ile çıkan dünya liderinin yanında olduk, olmaya devam edeceğiz.
Halka hizmetin Hakka hizmet olduğunu unutmadan,milli çıkarlarımıza önem veren ve milli çıkarlarımız doğrultusunda nerede hangi pozisyonda olmamız gerekiyorsa orada olmanın bilinciyle ve Genel Başkanımızın şu ifadelerinin arkasında durarak kendi nefsinin peşine düşen sadece kendi ajandasına kariyerine odaklanan kişilerin dava adamı olamayacağını bilmekteyiz. Hele bulunduğu makamın gücüne güvenerek halka tepeden bakan bir siyasi anlayışı asla kabul etmeyiz.
İnsan gönlünü kırmaz, kırmak isteyenlere izin vermeyiz. AK Parti ilk günkü gibi Durmak Yok Yola Devam diyor ve devam ediyoruz. 15 Mart Pazar günü saat 17:0’da eski kültür merkezinde yapacağımız 7. olağan ilçe kongremize sizleri davet ediyorum. Pazar günü coşkulu bir şekilde gerçekleştireceğimiz kongre ile görevi yeni arkadaşlarımıza devredeceğiz diye konuştu.” dedi.

Kestel Belediye Başkanı Önder Tanır kürsüde yaptığı konuşmada, “Göreve başladığımız gün itibariyle Belediye Başkanı olarak Genel Başkanımız, Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın işaret ettiği Gönül belediyeciliği anlayışını ortaya koyduk. “İnanıyorsanız, muhakkak üstünsünüz.'” ilahi müjdesini kendimize rehber kılarak bundan sonrada görev sürecimizde şahsım, meclis üyelerimiz ve siz kıymetli dava kardeşlerimle hep birlikte her bir hemşehrimizin gönüllerinde var olacağız inşaAllah.
Partimizde görevler geçici, davaya olan bağlılık ise devamlıdır. Kongreler, bir siyasi partinin kurumsal kimliğinin iyice pekişmesinin, ülkeye hizmet yolunda üretilecek çaba ve fikirlerin, bir kurum çatısı altında siyasal projelere dönüştürülmesinin adıdır. Ayrıca kongrelerin, siyasi partiler için bayram günleri olduğunu söylemek istiyorum.
Ben, bu vesile ile, önümüzdeki günlerde gerçekleşecek olan, Adalet ve Kalkınma Partisi Kestel İlçe Kongremizin, partimiz, Bursa’mız, Kestel’imiz ve demokrasimiz adına hayırlara vesile olmasını temenni ediyorum” dedi.

Kestel İlçe Başkanlığına aday olan Sinan Aktaş ise, “Bildiğiniz gibi partimizde 7. olağan kongreler süreci başlamış bulunmakta, bu süreç çerçevesinde İl Başkanlığımız ve Genel Merkezimiz de yapılan istişare ve mülakatlar neticesinde İlçe Başkanlık adaylığı şahsıma verildi.Bu önemli görev şahsıma verildikten sonra hızlı bir şekilde kongre hazırlıkları ve yönetim oluşturma çabalarımız başladı. Bu aşamada teşkilatımızın hiçbir üyesine ön yargılı olmadan çalışmalarımızı sürdürdüm. Bizzat ziyaret ettiğim veya telefonla görüştüğüm önceki dönem ve mevcut yönetimlerimizle partimize nasıl faydalı oluruz teşkilatımızı nasıl canlı ve dinamik tutarak 2023 yolunda sağlam bir şekilde nasıl gideriz, partimize en yüksek heyecanı nasıl kazandırabiliriz anlamında görüşmeler yaptım.İnşallah bu süreçte görmüş olduğum dayanışma ve birliktelik ruhu daha da güçlenerek partimizin ilk kurulduğu günkü gibi heyecanı ve dinamik ruhu ortaya koyabiliriz.
Partimizin kurulduğu günden beri ülkemizin güven ve istikrarla yönetildiğine liderimiz Recep Tayyip Erdoğan’ın İstanbul Belediye Başkanlığından beri bu aziz millete hizmet etmekten bir an bile geri durmadığını, bu uğurda canını ortaya koyduğunu hepimiz çok iyi biliyoruz.birbirimize kırgınlıklarımız olabilir, eski yeni alınganlıklarımız olabilir, küskünlerimiz olabilir ama şunu unutmayalım ki ecdadımızdan gelen sorumlulukla bu şanlı bayrağı hep birlikte taşına görevimiz var” diye konuştu.