Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Meral Akşener’den istifa açıklaması!

İYİ Parti Genel Başkanı

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, partisinden peş peşe gelen istifaları değerlendirdi. Akşener dün istifa eden Antalya Milletvekili Tuba Vural Çokal hakkında, “Tuğba Hanım’ın neden istifa ettiği hakkındaki benim bilgim, teşkilat üzerinde bir ters düşme neticesinde olduğu. İstifa etmiş hiçbir arkadaşım hakkında olumsuz bir kelime etmedim. Çünkü istifa tek taraflı saygı duyulması gereken bir kavramdır. Benimle, istifa edeceğine dair konuşma yapmadı” dedi.

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener,  Bursa’da gerçekleştirdiği esnaf ziyaretlerinin ardından  Bursalı basın mensuplarıyla bir araya gelerek gündeme dair konuları konuştu.

”Tuğba Hanım ile beraber dört arkadaşımız partimizden istifa etti. Bir milletvekili arkadaşımız MHP’ye geçti. Bir milletvekili arkadaşımız bağımsız kaldı. Bir milletvekil bağımsız kaldı. Tuğba hanım istifa etti.  ”.

”İstifa eden hiç kimsenin arkasından kötü bir şey söylemem.. Çünkü istifa tek taraflı saygı duyulması gereken bir kavramdır.”

”Benimle, istifa edeceğine dair konuşma yapmadı. O nedenle yaptığı açıklamanın dışında bir şey bilmiyorum. Bildiğim, il başkanlığının iki ilçe başkanını tedbirli olarak disipline sevk etmesi diye bir resmi yazısının olduğudur”.

Türkiye’nin iki temel sorunu olduğunu kaydeden Akşener, “Soyut kavramlar üzerinden dövüşür haldeyiz. Bu çok konforlu bir alan. Kutuplaştırıp oy alıyorsunuz. İkincisi tek seçmenli bir yapı oluştu. Genel başkanların gözünün içine bakan bir siyasi yapı var. Bunun ortadan kalkmasi lazım. Seçmenin daha yukarıda olmasi lazım. Vatandaş odaklı sistemin yeniden hatırlatılması ve siyasilerin bunu kabul etmek zorunda kalması için bir yol belirledim ve bunun için buradayım” sözleri ile ziyaretleri gerçekleştirme nedenini açıkladı.

SURİYE’DE BATAKLIĞA SAPLANDIK

Suriye konusunda yaşanan gerilimin Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın egosu üzerinden yürütülen bir politika sonucu ortaya çıktığını söyleyen Akşener, “Bu politika sonucu bataklığa saplandık. Bu arada askerimiz de orada. Bir tarafta onun moralini bozmak istemiyorsunuz, diğer tarafta da baştan aşağıya yanlış bir iş var. Sen gidemiyorsan gönder beni devlet adına ben konuşayım dedim. Bugün itibarıyla 8 şehidimiz var. Konuşma ihtimali artık çok zor. Bizi yönetenlerin aklı selim davranmasını sağlamaya çalışacağız” şeklinde konuştu.

VATANDAŞIN YÜZDE 64’Ü PARLAMENTER DEMOKRASİ DİYOR

Yİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, kurulan yeni partiler ve muhtemel ittifaklar konusundaki bir soruya ise “İttifaklarla ilgili bugün bir şey söyleyemem. Kurulmuş ve kurulacak partilerle ilgili de bir şey diyemem. Ama yeni partileri seçenek ve demokrasi açısından olumlu buluyorum. Elbette bütün siyasi partilerle rakibiz ama kavga etmemiz gerekmiyor” dedi. Türkiye’nin parlamenter sisteme dönmesi gerektiğini yineleyen Akşener, “Fabrika ayarlarımıza dönmek zorundayız. Vatandaşın yüzde 64’ü parlamenter demokrasi diyor” dedi. Akşener, İş Bankası’ndaki CHP hisselerinin Hazine’ye devredilmesi iddiaları konusunda ise “Böyle bir şeyi kabul edemeyiz. CHP oradan bir pay veya para almıyor” diye konuştu.

 

BURSALI ESNAF ÜÇ KONUDAN DERTLİ

İYİ Parti Lideri Meral Akşener, 2 günlük Bursa ziyaretinde, esnafın iki konudan çok dertli olduğunu dile getiren Akşener, “Bu konulardan biri elektrik faturası, diğeri de doğalgaz faturası. Bir de alım gücünün düşmesi derdi var. 3 ana başlık bu. ‘Para dönmüyor’ diye bir cümle var. Salı günkü grup toplantısında bunu dillendireceğim. Gençlerin de ‘torpil’ şikayeti var. dedi